Button: Po startu závodu bude důležité hlídat si zadní pneumatiky

Po zkušenostech z testů se Jenson Button domnívá, že důležitou fází závodů budou úvodní kola, v nichž si jezdci budou muset dávat pozor, aby příliš neopotřebovali zadní pneumatiky.

"Je to oblast, na které pracujeme," řekl. "Budou se v tom muset zlepšit všichni, vzhledem ke scénáři, kterému letos čelíme. Se zátěží paliva 160 kilogramů na začátku závodu bude důležité hlídat si zadní pneumatiky."

"Jakmile budete mít potíže se zadními pneumatikami, s takovým množstvím paliva je rychle poškodíte. Vidím, že hodně týmů jezdí dlouhé jízdy s velkým množstvím paliva a tohle je ten důvod. Aby zjistily, co se děje se zadními pneumatikami."

Button s McLarenem MP4-25 sice jezdil už minulý týden ve Valencii, ale přiznal, že se s vozem sžil až v Jerezu.

"Vůz formule 1 je vůz formule 1," uvedl. "Jsou různé přístupy, jak dostat z auta maximum, ale pocit, který mám ve voze, není nepodobný tomu, co jsem zvyklý řídit. Takže to není úplně odlišný styl designu."

"Ve voze se opravdu cítím jako doma. Začínám se cítit jako jeho součást a myslím, že vnímám vše, co se ním děje. A to je velmi důležité, když naskočíte do nového vozu a prostředí je úplně jiné."

Další článek: Letos žádný tým nevyčnívá, říká Alonso

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.