Button: Pérez a Brawn by měli ve formuli 1 pokračovat

Jenson Button je přesvědčený, že si jeho týmový kolega Sergio Pérez zaslouží místo u McLarenu, a nechápe, jak může Mercedes nechat odejít Rosse Brawna.
Button: Pérez a Brawn by měli ve formuli 1 pokračovat

Pérez zatím nemá smlouvu na příští rok a McLaren nijak nepospíchá s jejím prodloužením. Podle Buttona by měl.

"V každém případě si zaslouží tu být příští rok," řekl o týmovém kolegovi. "Je velmi rychlý, má dobré tempo, a to všechno ukazoval po celý víkend v Indii."

"Pro celý tým to byl velmi slibný víkend, nejvíce pro Checa a jeho budoucnost v tomto týmu."

Nejistá budoucnost je přisuzována také Rossu Brawnovi, ke kterému má Button blízko, protože s ním v roce 2009 vyhrál šampionát s týmem v Brackley, jenž nyní patří Mercedesu. Ani jemu nepřeje britský pilot brzký konec.

"Dokázal toho hodně, včetně titulů u třech různých týmů, jeden se jmenoval po něm," připomněl. "Dobře se s ním pracuje, a když přišel do Brackley, všichni pracovníci získali na sebedůvěře, protože jsme tenkrát prožívali těžké časy."

"A bylo to období plné emocí, když jsme vyhráli šampionát s logy Brawnu na voze. Z mého pohledu je tedy zřejmé, že v budoucnu od něj uvidíme hodně. Pro jakýkoliv tým formule 1 je přínosné pracovat s Rossem, protože je zkušený a velmi silný charakter. Jsem velmi překvapený, že ho nechávají odejít, protože pro mě je pro vedení týmu perfektní člověk."

Další článek: Oslava titulu pálením pneumatik by se trestat neměla, míní Red Bull

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna