Button odkryl branku, ale my se do ní nedokážeme trefit, říká Webber

Důležité budou další dva závody.
Mark Webber je jedním ze čtyř kandidátů na letošní titul mistra světa a přiznává, že i když se Jenson Button zmítá v problémech, nikdo toho nedokáže pořádně využít. Britův náskok v šampionátu proto zůstal velký.

"Je to jako na houpačce, já, můj týmový kolega Sebastian Vettel a Rubens Barrichello máme problémy smazat ztrátu na lídra šampionátu Jensona Buttona," řekl Webber pro BBC.

"Všichni máme problémy využít příležitosti. Jak někdo řekl, je to jako kdyby tu byla velká odkrytá brána, ale nikdo do ní nechce vstřelit míč. Stále se dá získat velké množství bodů a poslední dobou jsme viděli, jak to může být bláznivé."

"Jeden víkend je to Rubens, pak já, pak Seb. Pokaždé je to jinak. Ale ten, kdo poslední dobou přešlapuje na místě, je Jenson. Pokud se někdo z nás rozjede a on ne, tak je všechno otevřené. Ale pokud na síle získá on, tak nám sebere vítr z plachet. Není v tom žádná věda."

Podle Webbera budou z hlediska vývoje šampionátu velmi důležité následující dva závody v Monze a Singapuru.

"Bude to o tom, jak bude vůz výkonný v pomalých až středně rychlých zatáčkách, navíc uvidíme velké množství různých aerodynamických kompletů po celém paddocku (v Monze). Bude důležité, jak se komu bude dařit v tomto konkrétním závodě s aerodynamickým kitem pro nízký přítlak," uvedl Webber.

"V Singapuru na tom bude Red Bull lépe než ve Valencii. Ale bude to těsné. Nebudeme mít výhodu jako v Silverstonu, ale budeme v boji o body. A tak musíme pokračovat až do posledního závodu v Abú Zabí."

Australan je přesvědčený, že se o titul bude bojovat až do poslední Grand Prix. Jenson Button podle něj neudrží dostatečný náskok na to, aby se rozhodlo ještě před Abú Zabí.
Další článek: Stáhněte si nové číslo magazínu F1sports

28. září | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.
27. září | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
27. září | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz