Button: Odchodem z McLarenu dělá Hamilton chybu, ale vztahy to nemění

Jenson Button považuje Hamiltonův přestup do Mercedesu za chybné rozhodnutí, ale vztahy mezi jezdci a týmem zůstávají dobré.
Button: Odchodem z McLarenu dělá Hamilton chybu, ale vztahy to nemění

Hamilton oznámil už po GP Singapuru, že bude od příštího roku závodit pro Mercedes. "Rozhodl se jít na konci roku vlastní cestou. Je to jeho rozhodnutí, i když si osobně myslím, že není správné," uvedl Button.

Mezi týmovými kolegy u McLarenu se nedávno zajiskřilo, když Hamilton obvinil Buttona ze ztráty respektu, protože si myslel, že přestal sledovat jeho účet na Twitteru. Pak se za chybu omluvil, Button na Hamiltonův účet nebyl napojen nikdy.

"Nejsme blízcí kamarádi. Pracujeme spolu a máme dobrý pracovní vztah. Pokud si budeme myslet, že je s vozem něco špatně, budeme na tom pracovat," ujistil Button.

Staršímu z jezdců McLarenu ale vadí, jak se veřejně spekuluje o rozbitých vztazích uvnitř týmu kvůli Hamiltonově smlouvě s Mercedesem. Button tvrdí, že je vše v pořádku.

"Tým dá Lewisovi vše, co bude moci, protože Lewis může pro tým vyhrávat závody, stejně jako já. Týmu na jezdcích záleží, záleží mu také na vítězení. V tomto týmu nedojde k žádným změnám ve vztahu k přístupu k závodění s oběma jezdci."

"Je úžasné, jak si někteří lidé myslí, že o tomto týmu vědí vše, ale nic z toho není pravda. Atmosféra je v tomto týmu fantastická. Co se týče Lewise, vidím, že je soustředěný a chce vyhrávat. Nic se nezměnilo, jen jsou to názory některých lidí, kteří mají velké publikum, ale měli by si zjistit fakta."

Že je vše u McLarenu v pořádku, tvrdí i šéf týmu Martin Whitmarsh. "Naši lidé samozřejmě byli zklamaní, že přijdeme o někoho, jako je Lewis, ale Lewis je tu dlouho a všichni pro něj udělají maximum."

"Jsem si jistý, že se tak či onak sejdeme a zavzpomínáme na mnoho fantastických úspěchů, mnoho vítězství, pole position, skvělých závodů a skvělý šampionát v roce 2008. V tomto týmu je milován a on to ví."

Sám Hamilton potvrdil, že pro McLaren udělá do konce sezóny vše. "Ani jednou jsem se letos nenechal rozptýlit, stále jsem na sto procent součástí tohoto týmu, až do poslední minuty."

"Lidé budou dál říkat, že jsou mezi mnou a Jensonem spory, ale my mezi sebou žádné problémy nemáme. Jsme skvělí týmoví kolegové. Jsem součástí tohoto týmu roky a máme skvělý vztah. Vím, že mě mají rádi stejně, jako mám rád já je. Snad."

Další článek: Hamilton se chtěl rozloučit s McLarenem, ale tým šel běhat s Buttonem

16. října | Charles Leclerc slaví 23. narozeniny.
16. října | Ve Vietnamu zrušili letošní premiérový závod. Dosud byl oficiálně jen odložený, i když nebyl ani v kalendáři.
15. října | Valentino Rossi má koronavirus.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10