Button: Odchod z formule 1 není vůbec aktuální

Jenson Button popírá, že by měl v plánu na konci roku 2014 formuli 1 opustit. Brit navíc dodává, že až jeho odchod přijde, nezačne závodit v Le Mans, ale najde si jiný sport.
Button: Odchod z formule 1 není vůbec aktuální

Třiatřicetiletý Jenson Button patří v současné době k nejstarším pilotům ve formuli 1. Kontrakt s McLarenem, za který jezdí už od roku 2010, mu vyprší na konci sezony 2014, Brit však už teď popírá, že by měl po svém odchodu z královny motorsportu v merku Le Mans.

"Le Mans mě nikdy moc nevzrušovalo," cituje Buttona britský Autosport. "Závodíte s vozy, které jsou o tolik pomalejší, jsou tam různé kategorie, během celého závodu se musíte vyhýbat jiným autům, to není nic, co by mě někdy zajímalo. Možná by zajímalo, kdybych někdy jedno z nich řídil a závodil v Le Mans, protože já bych rád řídil sportovní vůz na okruhu v Le Mans, jenomže mě nepřitahují závody různých kategorií najednou. Ale každému to své, protože je spousta lidí, kteří to milují."

Mistr světa z roku 2009 však zatím necítí, že by se jeho kariéra ve formuli 1 chýlila ke konci. Po odchodu do důchodu chce ale rozhodně najít další pole, ve kterém by mohl znovu začít poměřovat své síly.

"Chci soutěžit. Až v budoucnu tenhle sport opustím, budu mít další cíl, který mnoho lidí vůbec nemá. Myslím, že to je největší problém spousty lidí, kteří se rozhodnou tento sport opustit. Po roce jim pak šíleně chybí," míní Button. "Nevidím zatím konec své kariéry. Dokonce i v této pozici (po neúspěchu McLarenu v roce 2013) si závodění užívám," dodává.

Další článek: Schumacherova mluvčí popsala, jak k nehodě došlo

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10