Button očekával, že o letošní titul bude bojovat McLaren s Lotusem

Letošní ročník formule 1 se vyvinula zcela jinak, než očekával Jenson Button po prvních závodech. Bylo to pro něj zklamání.
Button očekával, že o letošní titul bude bojovat McLaren s Lotusem

Button vstoupil do letošní sezóny tím nejlepším možným způsobem, když vyhrál v Austrálii, a byl přesvědčený, že je McLaren na koni.

"Po pěti závodech jsem si myslel, že vyhrajeme šampionát," prozradil Autosportu. "Zdálo se, že jsme velmi konkurenceschopní, a myslel jsem si, že Lotus bude letos extrémně dobrý. Byli konzistentní, ale neměli čistou rychlost. Po pěti závodech bych býval neřekl, že letošní šampionát vyhraje Red Bull."

McLaren skutečně neměl špatné auto, vyhrálo stejný počet závodů jako mistrovský red bull, ale nakonec týmu scházela konzistence a v šampionátu skončil až třetí.

"Red Bull odvedl velmi dobrou práci a vyhrál šampionát konstruktérů, zatímco my jsme odvedli dobrou práci, ale ne dost dobrou," hodnotil Button.

"Ale konkurence v tomto sportu je velká a my bychom neměli být zklamaní tím, jak jsme závodili, jen jsme letos nebyli dost dobří. Red Bull byl často rychlejší než my, také byli konzistentnější a spolehlivější."

Diskuze (163) Další článek: Montezemolo: Ecclestone si hraje na kmotra, ale jeho éra končí