Button očekává, že v bojích na špičce začne přituhovat

Tým Brawn GP využil přestávku pro řešení drobných problémů.
Jenson Button vyhrál první dvě Grand Prix letošní sezóny, ale zopakovat tyto úspěchy bude podle něj těžší a těžší.

"Pochopitelně jsem nadšen začátkem naší sezóny, ale máme za sebou jen dva závody a všichni v týmu ví, že ostatní nebudou zahálet. Očekáváme, že nás čeká tvrdý boj, pokud budeme chtít pokračovat v našich úspěších," řekl Button před Grand Prix Číny.

Zasáhnout do rozložení sil může i verdikt odvolacího soudu ve sporu o dvoupatrové difuzory, ale v Brackley se zatím normálně připravují na další závod. Bylo zapotřebí doladit některé drobné nedostatky, které se projevily v Melbourne a Sepangu.

"Pro Brawn GP to bylo neuvěřitelných pět týdnů od doby, kdy jsme s novým vozem poprvé vyjeli 6. března v Silverstonu a toto období jsme zakončili dvěma vítězstvími v Austrálii a Malajsii," řekl Ross Brawn.

"Bez pochyb to bylo náročné období plné tvrdé práce pro všechny členy týmu, za své nasazení si zaslouží uznání. Krátká přestávka mezi dvěma páry po sobě jdoucích zámořských závodů představuje vítanou příležitost pro tým, aby se dal dohromady v továrně v Brackley, vyhodnotil naší výkonnost a naplánoval další závody."

"I když vůz nebude mít vývojové úpravy, využili jsme tu příležitost k řešení drobných problémů, které se objevily v prvních dvou závodech. Pro závod v Číně jsme v dobré formě."

Rubens Barrichello má zvláštní pocity z návratu do Číny již po půl roce, ale je zvědavý na výkonnost BGP 001 na šanghajském okruhu, protože v Melbourne a v Sepangu se vůz choval velmi dobře.
Další článek: Pravidla musí být stejná pro všechny, říká Theissen o difuzorech

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?