Button očekává, že v bojích na špičce začne přituhovat

Tým Brawn GP využil přestávku pro řešení drobných problémů.
Jenson Button vyhrál první dvě Grand Prix letošní sezóny, ale zopakovat tyto úspěchy bude podle něj těžší a těžší.

"Pochopitelně jsem nadšen začátkem naší sezóny, ale máme za sebou jen dva závody a všichni v týmu ví, že ostatní nebudou zahálet. Očekáváme, že nás čeká tvrdý boj, pokud budeme chtít pokračovat v našich úspěších," řekl Button před Grand Prix Číny.

Zasáhnout do rozložení sil může i verdikt odvolacího soudu ve sporu o dvoupatrové difuzory, ale v Brackley se zatím normálně připravují na další závod. Bylo zapotřebí doladit některé drobné nedostatky, které se projevily v Melbourne a Sepangu.

"Pro Brawn GP to bylo neuvěřitelných pět týdnů od doby, kdy jsme s novým vozem poprvé vyjeli 6. března v Silverstonu a toto období jsme zakončili dvěma vítězstvími v Austrálii a Malajsii," řekl Ross Brawn.

"Bez pochyb to bylo náročné období plné tvrdé práce pro všechny členy týmu, za své nasazení si zaslouží uznání. Krátká přestávka mezi dvěma páry po sobě jdoucích zámořských závodů představuje vítanou příležitost pro tým, aby se dal dohromady v továrně v Brackley, vyhodnotil naší výkonnost a naplánoval další závody."

"I když vůz nebude mít vývojové úpravy, využili jsme tu příležitost k řešení drobných problémů, které se objevily v prvních dvou závodech. Pro závod v Číně jsme v dobré formě."

Rubens Barrichello má zvláštní pocity z návratu do Číny již po půl roce, ale je zvědavý na výkonnost BGP 001 na šanghajském okruhu, protože v Melbourne a v Sepangu se vůz choval velmi dobře.
Další článek: Pravidla musí být stejná pro všechny, říká Theissen o difuzorech

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.