Button očekává v Koreji až pět zastávek v boxech

Výběr pneumatik Pirelli bude podle Jensona Buttona skutečnou komplikací pro závod na Jeongamu. Mohl by padnout rekord v celkovém počtu zastávek.
Button očekává v Koreji až pět zastávek v boxech

Pirelli přivezlo do Koreje své dvě nejměkčí směsi a přiznalo, že je to velmi agresivní volba. Italský dodavatel dokonce počítá s tím, že si týmy budou na rychlé opotřebení pneumatik stěžovat.

"Bude to těžké. S měkkými pneumatikami je v každém případě hodně těžké odjet dlouhou vzdálenost, takže se super měkkými to bude zajímavé," komentoval Button. "Mohlo by tu být hodně zastávek. Můžeme jich mít jen pět, víc ne, ale myslím, že bychom tady mohli využít všechny."

V Koreji proto bude klíčové se dobře starat o pneumatiky a například neprobrzďovat do zatáček, aby se nepoškozovaly. Náročná na pneumatiky bude podle Buttona také Indie, ale tam týmy dostanou k dispozici měkkou a tvrdou směs.

Button je známý tím, že je jeho jezdecký styl jemný a vlídný k pneumatikám, takže by mohl být znovu ve výhodě. Ale přiznal, že jistotu mít nemůže. "Na některých okruzích jsem měl s opotřebením pneumatik problémy, takže mi to nevyjde vždy."

McLaren se ale celkově velmi zlepšil, takže Red Bullu dokáže konkurovat už přímo i rychlostně. V Koreji proto míří za vítězstvím. "Naše auta podle mě pracují dobře na rychlých tratích, a to je dobře, protože to pro nás ve srovnání s Red Bullem byla slabina," připomněl Button. "V rychlých zatáčkách jsme se na ně vždy dívali a ptali se, jak to sakra dělají?"

"Pak jsme přijeli do Spa a byli jsme velmi konkurenceschopní. A to samé v Suzuce. Naše auto tam fungovalo dobře a v prvním sektoru jsme dokonce poprvé za tři roky byli rychlejší než Red Bull. Takže myslím, že je naše auto na rychlých okruzích konkurenceschopné."

Diskuze (20) Další článek: Alonso: Massa mi jako týmový kolega velmi vyhovuje
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00