Button: Obrovská přetáčivost mě stála účast v Q3

Brit se na roštu postaví na 14. místo, kolega Vandoorne odstartuje při debutu dvanáctý.
Button: Obrovská přetáčivost mě stála účast v Q3

Jenson Button si postěžoval, že mu výrazná přetáčivost jeho vozu zabránila postoupit do třetí části kvalifikace na Velkou cenu Bahrajnu. Brit tak do závodu odstartuje čtrnáctý, dvě místa za týmovým kolegou Stoffelem Vandoornem zaskakujícím za zraněného Fernanda Alonsa.

„Nemyslím si, že bychom dneska byli dost rychlí, v první řadě proto, že si myslím, že proti pátku všichni vyšponovali motory, ale rozhodně jsme očekávali, že budeme blíž třetí části,“ řekl po kvalifikaci Button.

„Myslím, že kdyby bylo vyvážení takové jako v Q1, byla by šance dostat se do Q3. Tam jsme tomu byli velice blízko.“

Button doplnil, že byl s vyvážením svého vozu spokojený až do konce druhé části, kdy z důvodu pro něj neznámého došlo k výrazné změně.

„Auto je celý víkend vážně velice dobré. Měl jsem slušné vyvážení, nejvíce mě trápila malá nedotáčivost, ale byl jsem docela spokojený. V mé poslední jízdě to bylo z naprosto nepochopitelného úplně naopak, šílená přetáčivost. Nevím, jestli to bylo okruhem nebo čím.“

Vandoorne zatím spokojen

Nováček Stoffel Vandoorne při svém debutu nakonec porazil týmového kolegu Buttona. Po kvalifikaci řekl, že dal všechno do toho, aby uspěl.

„V tuhle chvíli jsem poměrně spokojený,“ řekl Belgičan. „Už od tréninků se ve voze cítím velice sebejistě, okamžitě jsem věděl, že budu schopen stačit Jensonovým časům.“

„Po trénincích je vždycky těžké něco říkat, jelikož musíte víceméně poskládat všechno dohromady, my jsme dneska vytěžili maximum.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Diskuse o formátu kvalifikace: hledají se další řešení

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen