Button: Obrovská přetáčivost mě stála účast v Q3

Brit se na roštu postaví na 14. místo, kolega Vandoorne odstartuje při debutu dvanáctý.
Button: Obrovská přetáčivost mě stála účast v Q3

Jenson Button si postěžoval, že mu výrazná přetáčivost jeho vozu zabránila postoupit do třetí části kvalifikace na Velkou cenu Bahrajnu. Brit tak do závodu odstartuje čtrnáctý, dvě místa za týmovým kolegou Stoffelem Vandoornem zaskakujícím za zraněného Fernanda Alonsa.

„Nemyslím si, že bychom dneska byli dost rychlí, v první řadě proto, že si myslím, že proti pátku všichni vyšponovali motory, ale rozhodně jsme očekávali, že budeme blíž třetí části,“ řekl po kvalifikaci Button.

„Myslím, že kdyby bylo vyvážení takové jako v Q1, byla by šance dostat se do Q3. Tam jsme tomu byli velice blízko.“

Button doplnil, že byl s vyvážením svého vozu spokojený až do konce druhé části, kdy z důvodu pro něj neznámého došlo k výrazné změně.

„Auto je celý víkend vážně velice dobré. Měl jsem slušné vyvážení, nejvíce mě trápila malá nedotáčivost, ale byl jsem docela spokojený. V mé poslední jízdě to bylo z naprosto nepochopitelného úplně naopak, šílená přetáčivost. Nevím, jestli to bylo okruhem nebo čím.“

Vandoorne zatím spokojen

Nováček Stoffel Vandoorne při svém debutu nakonec porazil týmového kolegu Buttona. Po kvalifikaci řekl, že dal všechno do toho, aby uspěl.

„V tuhle chvíli jsem poměrně spokojený,“ řekl Belgičan. „Už od tréninků se ve voze cítím velice sebejistě, okamžitě jsem věděl, že budu schopen stačit Jensonovým časům.“

„Po trénincích je vždycky těžké něco říkat, jelikož musíte víceméně poskládat všechno dohromady, my jsme dneska vytěžili maximum.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Diskuse o formátu kvalifikace: hledají se další řešení

18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
18. dubna | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen