Button: Obrovská přetáčivost mě stála účast v Q3

Brit se na roštu postaví na 14. místo, kolega Vandoorne odstartuje při debutu dvanáctý.
Button: Obrovská přetáčivost mě stála účast v Q3

Jenson Button si postěžoval, že mu výrazná přetáčivost jeho vozu zabránila postoupit do třetí části kvalifikace na Velkou cenu Bahrajnu. Brit tak do závodu odstartuje čtrnáctý, dvě místa za týmovým kolegou Stoffelem Vandoornem zaskakujícím za zraněného Fernanda Alonsa.

„Nemyslím si, že bychom dneska byli dost rychlí, v první řadě proto, že si myslím, že proti pátku všichni vyšponovali motory, ale rozhodně jsme očekávali, že budeme blíž třetí části,“ řekl po kvalifikaci Button.

„Myslím, že kdyby bylo vyvážení takové jako v Q1, byla by šance dostat se do Q3. Tam jsme tomu byli velice blízko.“

Button doplnil, že byl s vyvážením svého vozu spokojený až do konce druhé části, kdy z důvodu pro něj neznámého došlo k výrazné změně.

„Auto je celý víkend vážně velice dobré. Měl jsem slušné vyvážení, nejvíce mě trápila malá nedotáčivost, ale byl jsem docela spokojený. V mé poslední jízdě to bylo z naprosto nepochopitelného úplně naopak, šílená přetáčivost. Nevím, jestli to bylo okruhem nebo čím.“

Vandoorne zatím spokojen

Nováček Stoffel Vandoorne při svém debutu nakonec porazil týmového kolegu Buttona. Po kvalifikaci řekl, že dal všechno do toho, aby uspěl.

„V tuhle chvíli jsem poměrně spokojený,“ řekl Belgičan. „Už od tréninků se ve voze cítím velice sebejistě, okamžitě jsem věděl, že budu schopen stačit Jensonovým časům.“

„Po trénincích je vždycky těžké něco říkat, jelikož musíte víceméně poskládat všechno dohromady, my jsme dneska vytěžili maximum.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Diskuse o formátu kvalifikace: hledají se další řešení

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10