Button o odchod z McLarenu neusiluje

Jenson Button nepřímo popřel spekulace, podle kterých i on má zájem o volnou sedačku po Marku Webberovi u Red Bullu Racing.
Button o odchod z McLarenu neusiluje

Red Bull veřejně redukoval listinu kandidátů na místo týmového kolegy Sebastiana Vettela na své juniorské jezdce a Kimiho Räikkönena. Přesto se během posledních závodů objevily v paddocku spekulace, že je ve hře i Jenson Button.

Ten však hodlá zůstat u McLarenu. "Kdyby tohle (McLaren) byl tým, který pravidelně končí čtvrtý nebo pátý v šampionátu, tak bych se samozřejmě poohlížel jinde," cituje mistra světa z roku 2009 Autosport.

"V takovém případě bych se zajímal o jeden z předních týmů, kam bych mohl postoupit, kde by mi mohli dát vítězné auto. Ale tohle není tým, který končí čtvrtý nebo pátý v konstruktérech."

"Tohle je špatný rok a v příštích letech bude tento tým bojovat o tituly. Nehledám nic jinde, jak si někteří lidé možná myslí."

Button přišel do McLarenu v roce 2010 a nejvíce se mu u Wokingských dařilo v roce 2011, kdy v šampionátu skončil druhý.

Další článek: Räikkönen by dal Vettelovi zabrat, schvaluje potenciální přestup Hamilton

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.