Button o nové smlouvě: Jednání probíhají dobře

Jenson Button stále nechce detailněji komentovat svou budoucnost ve formuli 1.
Button o nové smlouvě: Jednání probíhají dobře

Ani po oznámení odchodu Felipeho Massy z F1 na konci této sezóny nechce současný pilot McLarenu komentovat, zda zůstane příští rok u McLarenu, nebo se přesune do Williamsu, se kterým je spojován.

Na čtvrteční tiskové konferenci Button spolu s ostatními vyzdvihli výkony Brazilce. Při té příležitosti Button dostal otázku, zda mu Massův odchod otevřel cestu do Williamsu. Button pouze řekl, že je s dosavadním průběhem jednání spokojen.

„Probíhá to (jednání o smlouvě) dobře, tato hra se jmenuje pokrok a je to dobré,“ řekl Button. „Opravdu bych to rád udělal vzrušující, nemám ale co víc říct k mé budoucnosti nebo k tomu, co budu dělat příští rok, je mi líto.“

Button ve formuli 1 působí od sezóny 2000, o dva roky později se jeho soupeřem na trati stal v té době dvacetiletý Massa. Nikdy nebyli týmovými kolegy, nicméně mají spolu oba velmi dobrý vztah.

„S Felipem jsem závodil od chvíle, kdy začal ve F1, takže jsme spolu závodili nějakých 15 let,“ řekl Button. „Vždy je to zvláštní pocit, když ze sportu odchází někdo, kdo toho tolik dosáhl, má tolik vítězství a navíc byl tak blízko zisku titulu mistra světa.“

„Všichni máme své důvody pro odchod. Myslím, že je to odvážné rozhodnutí, on se ale rozhodl skončit, takže je to samozřejmě to správné.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Vettel se Räikkönenovi omluvil za incident ze Spa

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen