Button: O našich ambicích v boji o titul rozhodne Barcelona

Jenson Button upíná své naděje k úpravám, které přiveze McLaren do Španělska. Ty budou do značné míry rozhodující pro úspěch v letošní sezóně.
Button: O našich ambicích v boji o titul rozhodne Barcelona

Po těžkém vstupu do letošního šampionátu se McLarenu daří pomalu zlepšovat a rozhodující krok má přijít při návratu do Evropy.

"Barcelona je vždy důležitá, pro nás musí být dobrým krokem vpřed, ne obrovským, ale správným směrem," konstatoval Button. "Pokud se nám podaří náš komplet budovat správným směrem, pokud to bude fungovat a získáme pár desetin, bude to skvělé."

Button sice neočekává skok na první pozice, ale zlepšení je klíčové z pohledu šampionátu.

"Vím, co budeme mít, ale nemyslím si, že nám to dá devět desetin sekundy, které potřebujeme. Ale dokud to bude dělat to, co má, tak budeme moci začít ten komplet vyvíjet," vysvětloval.

"Pokud v Barceloně získáme to, co si myslíme, tak to bude pozitivní a budeme z toho moci vycházet. Ale zatím nic nevylučuji (s ohledem na titul)."

Button stále věří, že se McLaren rozhodl správně, když výrazně přepracoval loňský vůz, aby si otevřel nové možnosti ve vývoji. I když to na začátku letošní sezóny nemá kvůli tomu jednoduché.

"Ztrácíme hodně bodů, což bolí, je to trochu problém v této fázi sezóny. Předchozí závod (Malajsie) tomu nepomohl. V současnosti je to těžké. Dvouciferný bodový zisk v Číně byl dobrý, ale tento víkend musíme dokázat to samé."

"Pokud si do Evropy přivezeme 20 bodů, a pokud pak nasadíme na vůz dobrý balík, bude to pozitivní. Ale určitě jsme začali hůř, než jsme na začátku tohoto roku očekávali, i když jsme věděli, že to ve srovnání s ostatními týmy budeme mít těžší, protože mnoho z nich pokračuje s vozy z loňského roku."

Další článek: Pokud se neosvědčím, z vedení Williamsu odstoupím, říká Williamsová

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00