Button: O našich ambicích v boji o titul rozhodne Barcelona

Jenson Button upíná své naděje k úpravám, které přiveze McLaren do Španělska. Ty budou do značné míry rozhodující pro úspěch v letošní sezóně.
Button: O našich ambicích v boji o titul rozhodne Barcelona

Po těžkém vstupu do letošního šampionátu se McLarenu daří pomalu zlepšovat a rozhodující krok má přijít při návratu do Evropy.

"Barcelona je vždy důležitá, pro nás musí být dobrým krokem vpřed, ne obrovským, ale správným směrem," konstatoval Button. "Pokud se nám podaří náš komplet budovat správným směrem, pokud to bude fungovat a získáme pár desetin, bude to skvělé."

Button sice neočekává skok na první pozice, ale zlepšení je klíčové z pohledu šampionátu.

"Vím, co budeme mít, ale nemyslím si, že nám to dá devět desetin sekundy, které potřebujeme. Ale dokud to bude dělat to, co má, tak budeme moci začít ten komplet vyvíjet," vysvětloval.

"Pokud v Barceloně získáme to, co si myslíme, tak to bude pozitivní a budeme z toho moci vycházet. Ale zatím nic nevylučuji (s ohledem na titul)."

Button stále věří, že se McLaren rozhodl správně, když výrazně přepracoval loňský vůz, aby si otevřel nové možnosti ve vývoji. I když to na začátku letošní sezóny nemá kvůli tomu jednoduché.

"Ztrácíme hodně bodů, což bolí, je to trochu problém v této fázi sezóny. Předchozí závod (Malajsie) tomu nepomohl. V současnosti je to těžké. Dvouciferný bodový zisk v Číně byl dobrý, ale tento víkend musíme dokázat to samé."

"Pokud si do Evropy přivezeme 20 bodů, a pokud pak nasadíme na vůz dobrý balík, bude to pozitivní. Ale určitě jsme začali hůř, než jsme na začátku tohoto roku očekávali, i když jsme věděli, že to ve srovnání s ostatními týmy budeme mít těžší, protože mnoho z nich pokračuje s vozy z loňského roku."

Další článek: Pokud se neosvědčím, z vedení Williamsu odstoupím, říká Williamsová

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00