Button nový motor v Mexiku možná nedostane

Fernando Alonso nasadil v tréninku na GP Ruska vylepšenou pohonnou jednotku Hondy, se kterou pak odjel GP USA. Button měl tuto specifikaci dostat v Mexiku. Jenomže u Alonsa se objevil problém.
Button nový motor v Mexiku možná nedostane

Fernando Alonso mohl dojet na dobré bodované pozici, ale v závěru závodu začal ztrácet výkon. McLaren teď šetří, kde byl problém. Dokud to nebude vědět, Buttonovi novou specifikaci nedá.

„Fernando ztratil výkon, ale my ještě přesně nevíme proč,“ řekl Boullier pro Motorsport.com. „Byl tam nejspíše nějaký problém s čidly, takže jsme mu museli říct, aby přeprogramoval auto, ale i tak to už zanechalo škody.“ Alonso na pokyn McLarenu změnil mapování motoru.

Podle Boulliera zatím není jasné, zda bude muset Alonso nasadit některé nové komponenty a ani to, zda s novou specifikací bude v Mexiku moci jezdit i Button.

Button je i přes šesté místo z výkonnosti vozu zklamaný

Button je i přes šesté místo z výkonnosti vozu zklamaný

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Brawn navštěvuje Schumachera a modlí se za něj

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen