Button nový motor v Mexiku možná nedostane

Fernando Alonso nasadil v tréninku na GP Ruska vylepšenou pohonnou jednotku Hondy, se kterou pak odjel GP USA. Button měl tuto specifikaci dostat v Mexiku. Jenomže u Alonsa se objevil problém.
Button nový motor v Mexiku možná nedostane

Fernando Alonso mohl dojet na dobré bodované pozici, ale v závěru závodu začal ztrácet výkon. McLaren teď šetří, kde byl problém. Dokud to nebude vědět, Buttonovi novou specifikaci nedá.

„Fernando ztratil výkon, ale my ještě přesně nevíme proč,“ řekl Boullier pro Motorsport.com. „Byl tam nejspíše nějaký problém s čidly, takže jsme mu museli říct, aby přeprogramoval auto, ale i tak to už zanechalo škody.“ Alonso na pokyn McLarenu změnil mapování motoru.

Podle Boulliera zatím není jasné, zda bude muset Alonso nasadit některé nové komponenty a ani to, zda s novou specifikací bude v Mexiku moci jezdit i Button.

Button je i přes šesté místo z výkonnosti vozu zklamaný

Button je i přes šesté místo z výkonnosti vozu zklamaný

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Brawn navštěvuje Schumachera a modlí se za něj

18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00