Button: Noví majitelé Williamsu se nebojí dělat změny

Jenson Button se vrátil do týmu, ve kterém začínal svou kariéru ve formuli 1. U Williamsu bude nyní zastávat roli poradce a věří, že pod novým vedením půjde tým správným směrem.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Button: Noví majitelé Williamsu se nebojí dělat změny | Foto: Getty Images / Peter Fox

Buttonova smlouva je přitom víceletá. Oznámení přišlo téměř přesně 21 let poté, co bylo zveřejněno, že Button ve své první sezóně ve F1 v roce 2000 bude závodit za Williams.

Během loňského roku došlo ke změně vlastníka, když z vedení stáje odešla rodina Williamsových - Sir Frank a jeho dcera Claire. Tým převzala americká investiční společnost Dorilton Capital.

Williams v posledních letech patří k nejhorším týmům ve startovním poli. Noví majitelé Williamsu se ale podle Buttona nebojí ve snaze zlepšit výkony vyzkoušet nové věci.

Novým ředitelem Williamsu bude Jost Capito

Novým ředitelem Williamsu bude Jost Capito

„Myslím, že se nebojí změny. Ve formuli 1 mají všechny týmy určeno, co dělají a způsob, jakým pracují. Myslím, že oni se to snaží změnit a snaží se trochu změnit sport,“ řekl Button v rozhovoru pro Sky Sports F1.

„Nebojí se zkoušet nové věci. Lidé, kteří vedou tým, jsou velmi zkušení. Mají skvělé nápady a v týmu je dobrá atmosféra. Tento tým několikrát vyhrál mistrovství světa. Věci se v průběhu času mění, lidé přicházejí a odcházejí, ale základ týmu tam stále je. Jsou mistři světa, vyhráli několikrát mistrovství světa.

„Těším se, že s nimi budu pracovat a pomohu nejvíce, jak to půjde. Všichni do toho musí dát 100 %. Tým musí mít vášeň, každý jeden člověk, který tu pracuje. Nemůže to být jen práce, musí to být vášeň a láska pro sport. To je jediný způsob, jakým budeme znovu bojovat vpředu.“

Jenson Button se vrací do F1. Bude pomáhat Williamsu

Jenson Button se vrací do F1. Bude pomáhat Williamsu

Svou poslední sezónu ve F1 Button absolvoval v roce 2016. O rok později ještě ve Velké ceně Monaka nahradil u McLarenu Fernanda Alonsa. Následně Brit závodil ve sportovních vozech a v roce 2018 vyhrál titul v Super GT. V paddocku F1 zůstal jako člen televizního týmu britské stanice Sky Sports.

Pracovat znovu s Williamsem však považuje za příležitost, jak se znovu více zapojit do dění ve F1.

„Připadalo mi to jako perfektní okamžik znovu se připojit k Williamsu. K týmu, který mi nabídl tolik příležitostí, když jsem začal svou kariéru ve F1. Dali mi sedačku, během toho roku mě živili a byl to pro mě opravdu výjimečný rok. Cítím, že je správný čas znovu se k nim připojit a jsem nadšený, že s nimi budu spolupracovat a pomohu tomuto týmu zpět na vrchol.

„Je tu nový pocit optimismu. Do budoucna nastane spousta pozitivních změn. Věci se nezmění přes noc, v tuto chvíli to ale má správnou trajektorii. Opravdu se na to těším. Je to nová výzva, na kterou jsem připraven.“

Williams věří, že mu pomohou nová pravidla kolem podlahy vozu

Williams věří, že mu pomohou nová pravidla kolem podlahy vozu

Váš názor Další článek: 16letá Maya Weugová se stala první ženou v Jezdecké akademii Ferrari