Button: Nemusím nikomu nic dokazovat, ale rychlý chci být hned v Bahrajnu

Jenson Button odmítl, že by u McLarenu byla v sázce jeho reputace. Necítí potřebu kohokoliv přesvědčovat o svých kvalitách, ale na špičce chce závodit hned od začátku sezóny.

"Jak jsem řekl, pro letošní rok jsem hledal novou výzvu a té teď také čelím," řekl. "Na novou sezónu jsem natěšený, ale nemám v úmyslu něco někomu dokazovat. To nemusím. Nemusím nic dokazovat ani sám sobě."

"Díky loňskému roku jsem mnohem silnější osobnost a jezdec. S týmem už spolupracuji. Jsou tu oblasti, na kterých jsem v minulosti nikdy nepracoval. Na první závod budu stoprocentně připravený. Nechci žádné výmluvy. Chci být konkurenceschopný hned v prvním závodě v Bahrajnu."

Sezóna 2010 bude podle Buttona velmi zajímavá, možná nejzajímavější v celé historii. Jedním z důvodů jsou čtyři mistři světa ve startovním poli. Kromě Hamiltona jsou všichni v novém působišti, ale Button svého přestupu nelituje.

"Jsem spokojený s tím, kde v tuto chvíli v životě jsem," uvedl. "Jsem v nejlepší pozici, jaké jsem být mohl. Mám zkušenosti z vítězství v šampionátu 2009, což zvedá sebedůvěru. Získal jsem hodně zkušeností a jako člověk si mnohem více věřím než v loňské sezóně. V letošní sezóně jsem v nejlepší pozici, jaké jsem mohl být."

Další článek: McLaren překvapil, změny na voze jsou radikální

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.