Button neměl záložní plán, bez týmu Brawn GP by zůstal doma

Britský jezdec vsadil vše na jednu kartu.
Po oznámení odchodu Hondy z formule 1 se objevily jisté spekulace, že by Jenson Button mohl přestoupit do jiného týmu. Button ale přiznal, že o jiném angažmá neuvažoval, dokonce ani v jiné sérii, takže nebýt týmu Brawn GP, ocitl by se bez práce.

"Nezávodil bych! Opravdu jsem chtěl být v roce 2009 s tímto týmem, proto jsem zavrhnul všechny ostatní možnosti. Pro mě je tohle určitě ta nejlepší varianta," řekl Button.

Možnosti závodit jinde britský pilot měl, ale od začátku všechny odmítal. O svém postoji však občas zapochyboval.

"V některých chvílích jsem si kladl otázky, jestli jsem udělal správnou věc. Ale věděl jsem, že postavili (tým Hondy) auto, které bude konkurenceschopné a v tom autě jsem chtěl být. Ostatní možnosti by znamenaly menší konkurenceschopnost a já jsem byl ochoten podstoupit riziko s týmem Brawn GP," uvedl.

Button toužil po setrvání u svého týmu natolik, že byl ochoten se vzdát části svých odměn. Podle britských médií mu plat klesne o 50 procent, sám Button však konkrétní čísla uvést nechce.

"Nejsem sám (kdo bude mít snížený plat). Platí to pro všechny a zvlášť v těchto těžkých dobách musíte být připraveni něco obětovat. Mohli byste říct, že jako jezdec formule 1 vydělávám tuny peněz, a někteří z nás opravdu vydělávají hodně, ale teď je velmi jiná situace než před rokem. Pro mě to ale nic neznamená (snížení platu), protože chci závodit. Co bych dělal doma? Nic jiného tu pro mě v tuto chvíli není," dodal Button.

V devětadvaceti letech se Button cítí stále jako mladý kluk, který chce ve formuli 1 ještě hodně dokázat. Kdyby podobná situace nastala za pět nebo šest let, zvážil by úplný odchod.
Další článek: Barcelonské testy zahájil nejlepším časem Nick Heidfeld