Button: Nemáme se na co vymlouvat, potřebujeme dobrý výsledek

Počasí by tentokrát nemělo vůz Brawnu GP omezovat.
Vedoucí jezdec šampionátu Jenson Button byl poslední dvě Grand Prix v defenzivě a snažil se především omezit škody. Problémy Brawnu GP způsobilo z velké míry chladné počasí, v Maďarsku by ale mělo být teplo, takže by pneumatiky problémy působit už neměly.

"Opravdu se na to těším, nemáme se na co vymlouvat. Tento víkend by mělo být teplo, takže pneumatiky by měly fungovat," uvedl Button.

"Myslím, že někteří budou mít problémy s přehříváním super měkké směsi, takže to bude jako obvykle o správném užití pneumatik. Celý letošní rok je o správném využívání pneumatik."

Kromě počasí by Buttonovi měly pomoct úpravy vozu, Brawn GP nasadí nové díly především v oblasti aerodynamiky. Největším soupeřem by pro Buttonův tým měl být podle očekávání znovu Red Bull Racing.

"V minulých sezónách byli na tomto okruhu rychlí, oba ve srovnání se svými týmovými kolegy, a mají velmi konkurenceschopný vůz," řekl o Vettelovi a Webberovi Button.

"Ale tady musí bojovat s námi, tady na ně budeme tlačit mnohem více. Bude trochu chladněji, ale pořád dost teplo na to, aby pneumatiky fungovaly. A my je musíme začít porážet, jinak nám seberou moc bodů. V posledních dvou závodech se mi přiblížili o 11 bodů, a to je moc."

Do bojů na čele závodu by se podle Buttona mohly také zapojit týmy McLaren a Ferrari, které byly na Nürburgringu rychlé. Obavy u Buttona trochu vyvolává KERS, kterým vozy těchto stájí disponují. Po startu se totiž mohou ferrari a mclareny přimíchat mezi brawny a red bully, v důsledku čehož by pak souboj mezi vedoucími týmy šampionátu nebyl už přímý.
Další článek: GP Maďarska 2009 - pátek

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10