Button: Nemáme se na co vymlouvat, potřebujeme dobrý výsledek

Počasí by tentokrát nemělo vůz Brawnu GP omezovat.
Vedoucí jezdec šampionátu Jenson Button byl poslední dvě Grand Prix v defenzivě a snažil se především omezit škody. Problémy Brawnu GP způsobilo z velké míry chladné počasí, v Maďarsku by ale mělo být teplo, takže by pneumatiky problémy působit už neměly.

"Opravdu se na to těším, nemáme se na co vymlouvat. Tento víkend by mělo být teplo, takže pneumatiky by měly fungovat," uvedl Button.

"Myslím, že někteří budou mít problémy s přehříváním super měkké směsi, takže to bude jako obvykle o správném užití pneumatik. Celý letošní rok je o správném využívání pneumatik."

Kromě počasí by Buttonovi měly pomoct úpravy vozu, Brawn GP nasadí nové díly především v oblasti aerodynamiky. Největším soupeřem by pro Buttonův tým měl být podle očekávání znovu Red Bull Racing.

"V minulých sezónách byli na tomto okruhu rychlí, oba ve srovnání se svými týmovými kolegy, a mají velmi konkurenceschopný vůz," řekl o Vettelovi a Webberovi Button.

"Ale tady musí bojovat s námi, tady na ně budeme tlačit mnohem více. Bude trochu chladněji, ale pořád dost teplo na to, aby pneumatiky fungovaly. A my je musíme začít porážet, jinak nám seberou moc bodů. V posledních dvou závodech se mi přiblížili o 11 bodů, a to je moc."

Do bojů na čele závodu by se podle Buttona mohly také zapojit týmy McLaren a Ferrari, které byly na Nürburgringu rychlé. Obavy u Buttona trochu vyvolává KERS, kterým vozy těchto stájí disponují. Po startu se totiž mohou ferrari a mclareny přimíchat mezi brawny a red bully, v důsledku čehož by pak souboj mezi vedoucími týmy šampionátu nebyl už přímý.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
15:33 | Testy F2: Hoši z týmu Charouz: Delétraz druhý, Fuoco pátý. odkaz
19. března | McLaren věří, že všechny své problémy z testů vyřešil.
16. března | V sobotu v Baku před místní grand prix vystoupí Christina Aguilera
15. března | DHL bude i nadále partnerem F1.
14. března | Williams přiznal, že má problémy na vjezdu do zatáček a se stabilitou auta.

GP Austrálie 2018

Pátek 23. března 2018
1. trénink 02.00–03.30
2. trénink 06.00–07.30
Sobota 24. března 2018
3. trénink 04.00–05.00
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 25. března 2018
Závod 07.10