Button nechce dlouhodobé závazky, aby mohl kdykoliv odejít

Jenson Button sice přivítal návrat Hondy do formule 1, ale nemůže říct, jak dlouho se ho bude účastnit, protože se nechce dlouhodobě vázat.
Button nechce dlouhodobé závazky, aby mohl kdykoliv odejít

Honda začne McLarenu dodávat motory až v roce 2015, kdy Buttonovi bude už 35 let. "Doživotní práce" u týmu ho neláká.

"V tuto chvíli moc nechci přemýšlet o budoucnosti," komentoval. "Je třeba žít v současnosti a já si nemyslím, že by pro mě v tuto chvíli bylo zajímavé získat nějakou dlouhodobou smlouvu pro budoucnost."

"V tomto sportu jsem 13 let a chci mít volnost a ten pocit, že když už to nebude ono, skončím. Teď se tak určitě necítím a myslím, že to bude až za dlouhou dobu. Pro mě je tato volnost v budoucnu důležitá."

Návrat Hondy mu ale v každém případě dělá radost. "Pro nás jako tým je to myslím dobrá zpráva pro budoucnost. Ale také pro celý tento sport je to skvělá zpráva. Mít v tomto sportu dalšího výrobce motorů je dobré, máme v tomto sportu čtyři velmi silné výrobce motorů."

"Nová pravidla přivedou další výrobce. Že to jako první oznámila Honda, je skvělé, snad jich bude víc."

Další článek: Hamilton a Sutil se zatím neusmířili

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.