Button návštěvou McLarenu porušil smlouvu

Pořádně tím rozzlobil Rosse Brawna.

Jenson Button může být za smlouvu s McLarenem nejspíš nakonec rád. Návštěvou továrny ve Wokingu minulý týden totiž hrubě porušil stávající smlouvu. Na základě toho Ross Brawn stáhl svou nabídku nové smlouvy. Ačkoli to možnost Buttonova setrvání v Brawnu zcela nevynulovalo, Button posléze rychle podepsal s McLarenem.

Její podmínky přitom byly lepší než jakým se bude Button těšit u McLarenu. Ten svůj přechod k novému týmu zdůvodnil potřebou nové výzvy.

"Tím, jak to všechno skončilo, jsem velmi zklamán," řekl Ross Brawn o Buttonově návštěvě McLarenu. Korespondent britské televize ITV James Allen dokonce píše, že Brawn s Mercedesem uspěchali oznámení o své dohodě, aby světu přinesli pozitivní zprávu ve srovnání s Buttonovým odchodem, o kterém už tušili, že je nevyhnutelný. To se ale příliš nepovedlo a Buttonův odchod do McLarenu ostatní události zastínil.

"Myslím, že jsme Jensonovi nabídli dobrou smlouvu," řekl dále Brawn. "Byla to lepší smlouva než od McLarenu. Jsme jeho rozhodnutím zmateni. Myslím, že mu někdo špatně poradil a pak se nechal omámit pompézní továrnou."

Button nemá na jednání o nových angažmá talent. V minulosti nejprve odmítal nabídky Williamsu a když už smlouvu podepsal, chtěl se z ní vyvázat, protože od Williamsu odešel dodavatel motorů BMW. Williamsu pak musel Button zaplatil odstupné.

Další článek: Button potvrdil, že bude mít u McLarenu menší plat než u Brawnu

17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.