Button návštěvou McLarenu porušil smlouvu

Pořádně tím rozzlobil Rosse Brawna.

Jenson Button může být za smlouvu s McLarenem nejspíš nakonec rád. Návštěvou továrny ve Wokingu minulý týden totiž hrubě porušil stávající smlouvu. Na základě toho Ross Brawn stáhl svou nabídku nové smlouvy. Ačkoli to možnost Buttonova setrvání v Brawnu zcela nevynulovalo, Button posléze rychle podepsal s McLarenem.

Její podmínky přitom byly lepší než jakým se bude Button těšit u McLarenu. Ten svůj přechod k novému týmu zdůvodnil potřebou nové výzvy.

"Tím, jak to všechno skončilo, jsem velmi zklamán," řekl Ross Brawn o Buttonově návštěvě McLarenu. Korespondent britské televize ITV James Allen dokonce píše, že Brawn s Mercedesem uspěchali oznámení o své dohodě, aby světu přinesli pozitivní zprávu ve srovnání s Buttonovým odchodem, o kterém už tušili, že je nevyhnutelný. To se ale příliš nepovedlo a Buttonův odchod do McLarenu ostatní události zastínil.

"Myslím, že jsme Jensonovi nabídli dobrou smlouvu," řekl dále Brawn. "Byla to lepší smlouva než od McLarenu. Jsme jeho rozhodnutím zmateni. Myslím, že mu někdo špatně poradil a pak se nechal omámit pompézní továrnou."

Button nemá na jednání o nových angažmá talent. V minulosti nejprve odmítal nabídky Williamsu a když už smlouvu podepsal, chtěl se z ní vyvázat, protože od Williamsu odešel dodavatel motorů BMW. Williamsu pak musel Button zaplatil odstupné.

Další článek: Button potvrdil, že bude mít u McLarenu menší plat než u Brawnu

9:24 | V Barceloně začaly testy F3
17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen