Button: Na Red Bull v kvalifikacích ještě chvíli stačit nebudeme

McLaren dokázal v posledním závodě konkurovat Red Bullu, ale v kvalifikacích pořád významně ztrácí. Podle Jensona Buttona se na této skutečnosti v blízké budoucnosti mnoho nezmění.
Button: Na Red Bull v kvalifikacích ještě chvíli stačit nebudeme

Lewis Hamilton sice na rozdíl od Číny závod v Barceloně nevyhrál, ale rychlostně byl McLaren ve Španělsku v nejlepší formě v dosavadním průběhu sezóny. Nemusel se spoléhat na odlišnou strategii a na Red Bull tlačil v přímém souboji. V cíli byl Hamilton o méně než sekundu později než vítězný Vettel.

Doménou Red Bullu ale zůstávají kvalifikace. V té poslední měl náskok před McLarenem celou sekundu. Jenson Button odhadl, že jeho tým úřadující mistry v této oblasti jen tak nedožene, ale nadcházející závodní víkend by mohl být výjimkou.

"Myslím, že ve skutečnosti s nimi v kvalifikacích ještě chvíli bojovat nedokážeme. Monako by mohla být výjimka, protože je to unikátní okruh," řekl pro Reuters. "V Monaku jsem měl několik dobrých závodů a samozřejmě bych to rád dokázal znovu letos. Myslím, že bychom mohli mít šanci."

Button vyhrál v Monaku v roce 2009, když jezdil pro tým Rosse Brawna. Loni hájil už barvy McLarenu a závod pro něj skončil velmi rychle. Jeden z mechaniků totiž zapomněl na startovním roštu odstranit kryt chlazení a Buttonův monopost se přehřál.

"Bylo to velmi krátké," vzpomínal britský pilot. "Ale loni jsem si to užíval. V šampionátu mi to nepomohlo, ale užil jsem si to. Sledoval jsem to z lodě. Snad letos v závodě vydržím déle. Byla to chyba a snad už nic takového nikdy neuděláme. Uvidíme, jak auto pojede. Loni bylo dobré a myslím, že víme, jak ho pro Monako nastavit."

"Loni byl Red Bull rychlý a letos bude znovu rychlý. Mají dva zkušené jezdce, takže bude těžké je porazit. Ale uděláme, co bude v našich silách, protože v Monaku se nebude předjíždět ani díky zadnímu křídlu, jedině v případě zcela odlišných strategií, nebo když bude mít někdo problémy s pneumatikami."

Další článek: Super měkká směs nevydrží ani deset kol, ale Pirelli doufá ve dvě zastávky

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00