Button: Na kandidáta na titul Vettel moc chybuje

Jenson Button odnesl Vettelovu chybu z Belgie vyřazením a na adresu svého německého soupeře nešetřil slovy kritiky. Takhle budoucí mistr světa nejezdí, míní britský pilot.

"Podle mě udělal letos moc chyb na to, aby bojoval o šampionát," uvedl Button pro Reuters. "Ale je extrémně rychlý, to mu nelze upřít. Získat sedm pole position v tomto počtu závodů je výjimečné, ale také je velmi překvapující, že jich tolik zahodil."

Sebastian Vettel měl v Belgii velmi nevydařený závod, po chybě před šikanou Bus Stop narazil do Buttona, za což si vysloužil penalizaci, a později pak musel do boxů neplánovaně ještě jednou, když mu praskla pneumatika po kontaktu s Vitantoniem Liuzzim. Ve Spa nakonec vyšel bodově naprázdno a Mark Webber, jenž tak před ním získal v šampionátu menší náskok, uvedl, že si Red Bull zřejmě bude muset brzy zvolit týmovou jedničku.

"Nemyslím, že to udělají. Vettela milují," reagoval Button. "Nemyslím, že by vše vsadili na jednu kartu."

Úřadující mistr světa, jehož Vettel vyřadil v Belgii z druhého místa, byl po závodě velmi zklamaný a přiznal, že se mu obhajoba titulu velmi zkomplikovala. S odstupem času ale na svoji situaci nahlížel s menším optimismem.

"Když jsem vystoupil z auta a vrátil se do paddocku, řekl jsem, že moje šance v šampionátu hodně utrpěly a že bude velmi těžké to dohnat," připomněl Button. "Ale v tu chvíli jsem byl velmi zklamaný, což je po ztrátě tak velkého počtu bodů normální. Když se na to podívám teď, je to 35 bodů, což je pořád hodně, ale ve starém bodovacím systému by to bylo asi 14 nebo 15 bodů, takže je to stále možné."

Aby se udržel ve hře, chce Button vyhrát příští závod v Monze. "Ten okruh miluji a letos se mi tam bude dařit. Věřím, že vůz i já budeme mít dobrý víkend. Jsem pozitivní, ale dostal jsem velkou ránu," uzavřel.

Další článek: Počet předsezónních testů se zvýší

12:52 | Verstappenův bouraný motor nakonec zřejmě není v pořádku. Po sobotě byly odhaleny poškození a Verstappen tak mění motor, turbo, MGU-H, MGU-K a výfuk. Řídicí jednotka a baterie zůstávají.
10:51 | Závod F3 se jede na mokré trati.
21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00