Button: Můžeme být relativně spokojeni s tím, kde jsme

Jezdci McLarenu Jenson Button a Kevin Magnussen zajeli v kvalifikaci v Austinu pro McLaren sedmé a osmé místo. Brit však z důvodu výměny převodovky spadne na roštu o pět pozic na dvanácté místo.
Button: Můžeme být relativně spokojeni s tím, kde jsme

Oba piloti přitom byli v kvalifikaci velmi vyrovnaní. Na konci třetí části je dělilo pouhých 51 tisícin sekundy. „V každé jízdě to dnes odpoledne bylo mezi mnou a Kevinem velmi těsné. Moje nejrychlejší kolo nebylo úžasné, je docela těžké zajet tu čisté kolo, jelikož se potýkáte s problémy způsobenými malou přilnavostí, silným větrem a nízkými teplotami.

Můžeme být ale relativně spokojeni s tím, kde jsme. Zejména s ohledem na problémy s vyvážením z dnešního rána. Je frustrující kvalifikovat se na čistou stranu roštu, ale kvůli penalizaci startovat ze špinavé. Bude to obtížnější, zdá se ale, že se v závodě pojede na dvě, možná i tři zastávky v boxech, což nabízí více možností strategií a tím pádem příležitost posunout se vpřed,” řekl Button.

Na penalizaci svého týmového kolegy vydělá na roštu Magnussen, který si o místo polepší. „Sedmé a osmé místo v kvalifikaci není pro nikoho příliš uspokojivé, ale zkrátka v tuhle chvíli jsme s naším vozem na těchto pozicích.

Jenson a já jsme byli celé odpoledne docela vyrovnaní, takže můžu v klidu říct, že jsme dostali z vozu maximum. Zítra v závodě většina pole pojede na dvě nebo na tři zastávky, takže bychom snad nějak mohli zamíchat s naší strategií. To je obvykle dobrý způsob, jak se posunout vpřed. Myslím, že zisk bodů je určitě možný.”

Další článek: Williams znovu ve druhé řadě

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10