Button: Můžeme být relativně spokojeni s tím, kde jsme

Jezdci McLarenu Jenson Button a Kevin Magnussen zajeli v kvalifikaci v Austinu pro McLaren sedmé a osmé místo. Brit však z důvodu výměny převodovky spadne na roštu o pět pozic na dvanácté místo.
Button: Můžeme být relativně spokojeni s tím, kde jsme

Oba piloti přitom byli v kvalifikaci velmi vyrovnaní. Na konci třetí části je dělilo pouhých 51 tisícin sekundy. „V každé jízdě to dnes odpoledne bylo mezi mnou a Kevinem velmi těsné. Moje nejrychlejší kolo nebylo úžasné, je docela těžké zajet tu čisté kolo, jelikož se potýkáte s problémy způsobenými malou přilnavostí, silným větrem a nízkými teplotami.

Můžeme být ale relativně spokojeni s tím, kde jsme. Zejména s ohledem na problémy s vyvážením z dnešního rána. Je frustrující kvalifikovat se na čistou stranu roštu, ale kvůli penalizaci startovat ze špinavé. Bude to obtížnější, zdá se ale, že se v závodě pojede na dvě, možná i tři zastávky v boxech, což nabízí více možností strategií a tím pádem příležitost posunout se vpřed,” řekl Button.

Na penalizaci svého týmového kolegy vydělá na roštu Magnussen, který si o místo polepší. „Sedmé a osmé místo v kvalifikaci není pro nikoho příliš uspokojivé, ale zkrátka v tuhle chvíli jsme s naším vozem na těchto pozicích.

Jenson a já jsme byli celé odpoledne docela vyrovnaní, takže můžu v klidu říct, že jsme dostali z vozu maximum. Zítra v závodě většina pole pojede na dvě nebo na tři zastávky, takže bychom snad nějak mohli zamíchat s naší strategií. To je obvykle dobrý způsob, jak se posunout vpřed. Myslím, že zisk bodů je určitě možný.”

Další článek: Williams znovu ve druhé řadě

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.