Button: Musíme zůstat realisty

Jenson Button dnes v kvalifikaci na Silverstonu vybojoval pro McLaren nejlepší výsledek letošní sezóny, když odstartuje ze třetí pozice. V proměnlivých podmínkách domácí pilot nestačil pouze na Nica Rosberga a Sebastiana Vettela.
Button: Musíme zůstat realisty

„Vím, že je to jen třetí místo v kvalifikaci, my jsme ale v posledních 18 měsících neměli šanci dosáhnout takového výsledku. Během celé kvalifikace jsme měli rychlost, ne tedy ve srovnání s mercedesy, ale měli jsme ji,” řekl Button.

„Každému jsem říkal 'Na rovince mi prokluzují kola' a oni mi odpověděli 'Tlač, nemáš co ztratit a teď musíme zariskovat, abychom získali nějaké pozice'. Tak jsem tlačil, bylo to velmi agresivní kolo, ale vyplatilo se. Velké díky týmu za tuhle zprávu. Trochu jsem si usnadnil závod, musíme být ale realisty. Chci bojovat o stupně vítězů. Pokud bude počasí jako dnes, je to možné. Za normálního suchého závodu to ale bude velmi obtížné. Půjdu do toho ale na sto procent, abych z tohoto víkendu vytěžil maximum.”

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Úspěšnou kvalifikaci z pohledu McLarenu podtrhl pátým místem Kevin Magnussen. „Bylo skutečně obtížné odhadnout, jak bude vypadat trať kolo od kola, takže jsem k tomu přistupoval relativně konzervativně. Teď lituji, že jsem více netlačil, vždy je ale obtížné poznat, jak moc ještě můžete zatlačit. Byl jsem docela překvapen tím, jak suchá byla trať na konci Q3. Ani jsem si nemyslel, že by na konci bylo potřeba vyjet, jelikož nikde nebylo ani zdaleka sucho. Podmínky ale byly lepší, než jsme si mysleli.”

Diskuze (4) Další článek: Vettel: tentokrát risk vyšel
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
21. října | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
21. října | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
21. října | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00