Button: Musíme zůstat realisty

Jenson Button dnes v kvalifikaci na Silverstonu vybojoval pro McLaren nejlepší výsledek letošní sezóny, když odstartuje ze třetí pozice. V proměnlivých podmínkách domácí pilot nestačil pouze na Nica Rosberga a Sebastiana Vettela.
Button: Musíme zůstat realisty

„Vím, že je to jen třetí místo v kvalifikaci, my jsme ale v posledních 18 měsících neměli šanci dosáhnout takového výsledku. Během celé kvalifikace jsme měli rychlost, ne tedy ve srovnání s mercedesy, ale měli jsme ji,” řekl Button.

„Každému jsem říkal 'Na rovince mi prokluzují kola' a oni mi odpověděli 'Tlač, nemáš co ztratit a teď musíme zariskovat, abychom získali nějaké pozice'. Tak jsem tlačil, bylo to velmi agresivní kolo, ale vyplatilo se. Velké díky týmu za tuhle zprávu. Trochu jsem si usnadnil závod, musíme být ale realisty. Chci bojovat o stupně vítězů. Pokud bude počasí jako dnes, je to možné. Za normálního suchého závodu to ale bude velmi obtížné. Půjdu do toho ale na sto procent, abych z tohoto víkendu vytěžil maximum.”

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Úspěšnou kvalifikaci z pohledu McLarenu podtrhl pátým místem Kevin Magnussen. „Bylo skutečně obtížné odhadnout, jak bude vypadat trať kolo od kola, takže jsem k tomu přistupoval relativně konzervativně. Teď lituji, že jsem více netlačil, vždy je ale obtížné poznat, jak moc ještě můžete zatlačit. Byl jsem docela překvapen tím, jak suchá byla trať na konci Q3. Ani jsem si nemyslel, že by na konci bylo potřeba vyjet, jelikož nikde nebylo ani zdaleka sucho. Podmínky ale byly lepší, než jsme si mysleli.”

Diskuze (4) Další článek: Vettel: tentokrát risk vyšel
10:48 | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.