Button: Musíme doufat, že Ferrari bude mít smůlu jako my

Jenson Button se stále nevzdal naděje na zisk letošního titulu, ale uznal, že aby se udržel v boji, bude potřebovat zaváhání Fernanda Alonsa a Ferrari.
Button: Musíme doufat, že Ferrari bude mít smůlu jako my

Alonso odjel první polovinu sezóny ve výjimečné formě a jako jediný jezdec bodoval ve všech závodech. Díky tomu se těší 34bodovému náskoku na čele šampionátu.

Jenson Button na něj ztrácí už 86 bodů, ale věří, že ještě není ze hry venku. "Fernando byl v posledních závodech fenomenální, odvedl skvělou práci," uznal. "Ale snadno by se to mohlo hodně pokazit. Když máte jeden špatný závod, který nedokončíte, tak si v tom dalším myslíte, že to musíte dohnat, a pak snadno vy nebo váš tým uděláte chybu."

"Neříkám, že Ferrari bude dělat chyby. Jen říkám, že nikdy nevíte, co se může v rámci týmu stát, když nastanou potíže. Musíme jen doufat, že budou mít trochu smůly, jako jsme měli my. V tuto chvíli to na to nevypadá, ale stát se to může snadno hned v dalším závodě, protože Ferrari nejede vlastní ligu."

"Stojíme proti nim my a Red Bull, jsme konkurenceschopní, a pokud my všichni odvedeme dobrou práci, mohl by on (Alonso) skončit pátý, nebo ještě hůř, když se do toho přimíchá Lotus. Snadno by se to pro něj mohlo otočit, ale v tuto chvíli musím říct, že odvádí skvělou práci a zaslouží si být tam, kde je."

Button je přesvědčený, že se mu podařilo překonat problémy s vozem, které ho trápily většinu první poloviny sezóny. V Hockenheimu byl znovu rychlý a věří, že to tak zůstane i v příštích závodech.

Naději mu dává také skutečnost, že McLaren pokračuje ve vylepšování vozu, do Budapešti přiveze další úpravy a nové díly bude nasazovat i v Grand Prix následujících po letní přestávce.

Další článek: Boullier přiznal zklamání z Grosjeanova výkonu v Německu

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00