Button: Musíme doufat, že Ferrari bude mít smůlu jako my

Jenson Button se stále nevzdal naděje na zisk letošního titulu, ale uznal, že aby se udržel v boji, bude potřebovat zaváhání Fernanda Alonsa a Ferrari.
Button: Musíme doufat, že Ferrari bude mít smůlu jako my

Alonso odjel první polovinu sezóny ve výjimečné formě a jako jediný jezdec bodoval ve všech závodech. Díky tomu se těší 34bodovému náskoku na čele šampionátu.

Jenson Button na něj ztrácí už 86 bodů, ale věří, že ještě není ze hry venku. "Fernando byl v posledních závodech fenomenální, odvedl skvělou práci," uznal. "Ale snadno by se to mohlo hodně pokazit. Když máte jeden špatný závod, který nedokončíte, tak si v tom dalším myslíte, že to musíte dohnat, a pak snadno vy nebo váš tým uděláte chybu."

"Neříkám, že Ferrari bude dělat chyby. Jen říkám, že nikdy nevíte, co se může v rámci týmu stát, když nastanou potíže. Musíme jen doufat, že budou mít trochu smůly, jako jsme měli my. V tuto chvíli to na to nevypadá, ale stát se to může snadno hned v dalším závodě, protože Ferrari nejede vlastní ligu."

"Stojíme proti nim my a Red Bull, jsme konkurenceschopní, a pokud my všichni odvedeme dobrou práci, mohl by on (Alonso) skončit pátý, nebo ještě hůř, když se do toho přimíchá Lotus. Snadno by se to pro něj mohlo otočit, ale v tuto chvíli musím říct, že odvádí skvělou práci a zaslouží si být tam, kde je."

Button je přesvědčený, že se mu podařilo překonat problémy s vozem, které ho trápily většinu první poloviny sezóny. V Hockenheimu byl znovu rychlý a věří, že to tak zůstane i v příštích závodech.

Naději mu dává také skutečnost, že McLaren pokračuje ve vylepšování vozu, do Budapešti přiveze další úpravy a nové díly bude nasazovat i v Grand Prix následujících po letní přestávce.

Další článek: Boullier přiznal zklamání z Grosjeanova výkonu v Německu

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10