Button: Musím se vyvarovat chyb, abych nedopadl jako Hamilton

Letošní sezóna připomíná rok 2007.
Jenson Button má ve vedení šampionátu náskok čtrnácti bodů před týmovým kolegou Barrichellem a šestnácti před Vettelem. Dva závody před koncem sezóny se to zdá být velmi pohodlná rezerva, ale Lewis Hamilton v roce 2007 zjistil, že nemusí stačit.

"No, je to o chybách. Oni (McLaren) měli velmi rychlý vůz a z určitých důvodů nedokončovali závody. Je to o dokončování závodů a zisku bodů," řekl Button.

"My samozřejmě chceme co nejlepší výsledek, což jsou vítězství v závodech, a pokusíme se tomu co nejvíce přiblížit. Ale je to o vyvarování se chyb, to je to nejdůležitější."

Button má však jednu jistotu, do posledního závodu sezóny nastoupí jako vedoucí jezdec šampionátu s náskokem minimálně čtyř bodů.

"Takhle jsem o tom nepřemýšlel. Opravdu ne, ale je to pravda. Ať už se v Brazílii stane cokoliv, budu ve vedení o čtyři body. Ztratil jsem (v Japonsku) jeden bod, což je frustrující, protože rychlost jsem měl ve srovnání s Rubensem dobrou."

"Ale startoval jsem daleko za ním, takže ztráta jednoho bodu není hrozná. A v každém závodě mě potřebuje porazit o sedm bodů, ne o pět. Takže to není špatná situace."

Zatímco v šampionátu jezdců má Button velkou šanci získat titul, v poháru konstruktérů hraničí pravděpodobnost vítězství Brawnu GP s jistotou.

"Myslím, že nám to vyjde v Brazílii a pak by všichni měli být velmi, velmi hrdí na tento tým. Prošli si toho hodně. V průběhu sezóny to bylo jako horská dráha, ale stejné to bylo v zimě. Takže pokud se to podaří, gratulace všem," dodal Button.
Další článek: Felipe Massa je zpět v Maranellu a připravuje se na návrat do F1

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.