Button: Monako je celé o kvalifikaci, zítra to budu mít těžké

Hamilton vybojoval v kvalifikaci na Velkou cenu Monaka čtvrté místo, díky penalizaci Schumachera se posune na startu na místo třetí. Button se opět trápil, po Maldonadově penalizaci odstartuje ze dvanácté pozice.
Button: Monako je celé o kvalifikaci, zítra to budu mít těžké

Oba jezdci McLaren dnes vydělali na penalizacích svých soupeřů. Zatímco Lewis Hamilton může být ze svého třetího místa nadšen, Jenson Button je dvanáctou pozicí zklamán.

"Neudělal jsem chybu, prostě jsem jen nebyl rychlý," přiznává mistr světa z roku 2009. "Dnes ráno auto vypadalo dobře a rychlost byla celkem slušná, ale nebylo tomu tak odpoledne. A to se počítá."

Podruhé v řadě se tak Buttonovi stalo, že byl rychlý během tréninků, ale v kvalifikaci nestačil. "Je to velmi zvláštní," říká. "Je to tam v určité fázi víkendu, dokonce i dnes ráno jsem cítil, že je auto dobré. Udělali jsme nějaké změny v nastavení, které nám měly podle mě pomoct zlepšit se, ale asi ne."

I když je letošní sezona opravdu nevyzpytatelná, Brit nevěří, že by se zítra dokázal probojovat až dopředu. "Nemyslím si, že to bude jako zbytek sezony. Monako je totiž jen o kvalifikaci. Zítra to bude opravdu těžké vzhledem k tomu, odkud startuju. Nevím, jestli bude rychlost v závodě lepší, ale stejně je tu velmi obtížné předjíždět."

Týmový kolega Hamilton si naproti tomu dnešek pořádne vychutnal. "Byla to jedna z nejtvrdších kvalifikací, kterou jsem za poslední dobu zažil, ale bylo to opravdu zábavné," říká nadšeně mladý Brit.

"Dostali jsme všechno z každé sady pneumatik a dostali jsme i to nejlepší z auta. Třetí místo je pro start dobré. Bude to sice obtížné, ale může se stát cokoliv."

Brit si před zítřejším závodem velmi věří. K tomu mu dopomáhá i fakt, že je jediným jezdcem, který za posledních osm let dokázal v Monaku vyhrát z jiného místa než z pole position (GP Monaka 2008).

"Pneumatiky a strategie tu budou hrát velkou roli. Pokud dobře odstartuju, pak jsem v boji o vítězství. Z tohoto víkendu mám dobrý pocit, ale mám před sebou dva dobré jezdce, kteří se mi to budou snažit ztížit, jak jen to bude možné."

Jediné, na co si Hamilton postěžoval, je problém s přilnavostní při nižších rychlostech. "Myslím, že jsme nebyli moc rychlí v zatáčkách, kde se jezdí malou rychlostí. Před kvalifikací jsme udělali hodně změn. Nebylo to zas až tak špatné, ale z nějakého důvodu nám chybí přilnavost při malých rychlostech." Jezdec se domnívá, že na vině jsou hlavně pneumatiky.

Dnešním výkonem Michaela Schumachera nebyl Hamilton nijak zaskočen: "Nejsem překvapen. To auto bylo rychlé celý víkend a on už tady předtím pětkrát vyhrál. Michael odvedl opravdu dobrou práci, na „starouše“ to vůbec nebylo špatné. Je skvělé vidět ho jezdit takhle dobře. Velmi mu blahopřeji."

Šéf týmu Martin Whitmarsh si kromě nedostatku přilnavosti při nižších rychlostech postěžoval i na problémy s brzdami.  "Během brzdění se trochu trápíme, protože se zdá, že se nám nedaří dostat do pneumatik dostatek energie. Důsledkem toho se Jenson jen těsně neprobojoval do třetí části kvalifikace."

Další článek: Podle Maldonada mohl dnes Williams pomýšlet na první pětku