Button: Mercedes ještě měsíce nikdo nedožene

Jenson Button zastává názor, že nadvláda Mercedesu ve formuli 1 jen tak neskončí. Tým z Brackley by podle něj mohl dominovat minimálně do poloviny sezóny.
Button: Mercedes ještě měsíce nikdo nedožene

Mercedes ovládl úvodní čtyři velké ceny a ačkoliv se od nadcházející Velké ceny Španělska čeká tradiční velké míchání v rozložení sil, Button se domnívá, že náskok Mercedesu jen tak někdo nedožene.

„Ano, to si myslím,” odpověděl Brit na otázku, zda má obavy, že Mercedes je možná dostihnout nejprve ve druhé polovině letošního ročníku.

 

„Zdá se, že když se je někdo pokusí dohnat, oni ještě zrychlí.” - Eric Boullier

 

„Neustále nasazujeme nějaká vylepšení, některá větší než u ostatních, ale myslím si, že pro kterýkoli tým bude v následujících závodech velkým soustem najít sekundu.

A to pokud se Mercedes nebude nikam posouvat. Jenže to oni udělají. Bude to těžké a my se na to musíme dívat realisticky.

Někomu se může podařit zajet lépe, než na co má jeho auto a možná v příštích dvou nebo třech závodech uvidíme někoho s nimi bojovat, ale řekl bych, že bude opravdu pozoruhodné, pokud se to některému týmu podaří.”

McLaren se nejprve musí vyprostit ze středu pole

Button dodává, že cílem McLarenu je nyní využít svých vývojových možností a utéct vyrovnané skupině středu pole, aby mohl pravidelně bojovat s Ferrari a Red Bullem.

„Mercedesu jsme na hony vzdáleni, ale jsme v nabité skupině s pěti dalšími týmy,” řekl. „Nemáme obavy z pozdějších fází sezóny. Cítíme, že jsme schopni rychlejšího vývoje než většina stájí.”

Další článek: Mercedes v pátek nasadí „megafon“, aby zlepšil zvuk motoru