Button: Mercedes ještě měsíce nikdo nedožene

Jenson Button zastává názor, že nadvláda Mercedesu ve formuli 1 jen tak neskončí. Tým z Brackley by podle něj mohl dominovat minimálně do poloviny sezóny.
Button: Mercedes ještě měsíce nikdo nedožene

Mercedes ovládl úvodní čtyři velké ceny a ačkoliv se od nadcházející Velké ceny Španělska čeká tradiční velké míchání v rozložení sil, Button se domnívá, že náskok Mercedesu jen tak někdo nedožene.

„Ano, to si myslím,” odpověděl Brit na otázku, zda má obavy, že Mercedes je možná dostihnout nejprve ve druhé polovině letošního ročníku.

 

„Zdá se, že když se je někdo pokusí dohnat, oni ještě zrychlí.” - Eric Boullier

 

„Neustále nasazujeme nějaká vylepšení, některá větší než u ostatních, ale myslím si, že pro kterýkoli tým bude v následujících závodech velkým soustem najít sekundu.

A to pokud se Mercedes nebude nikam posouvat. Jenže to oni udělají. Bude to těžké a my se na to musíme dívat realisticky.

Někomu se může podařit zajet lépe, než na co má jeho auto a možná v příštích dvou nebo třech závodech uvidíme někoho s nimi bojovat, ale řekl bych, že bude opravdu pozoruhodné, pokud se to některému týmu podaří.”

McLaren se nejprve musí vyprostit ze středu pole

Button dodává, že cílem McLarenu je nyní využít svých vývojových možností a utéct vyrovnané skupině středu pole, aby mohl pravidelně bojovat s Ferrari a Red Bullem.

„Mercedesu jsme na hony vzdáleni, ale jsme v nabité skupině s pěti dalšími týmy,” řekl. „Nemáme obavy z pozdějších fází sezóny. Cítíme, že jsme schopni rychlejšího vývoje než většina stájí.”

Další článek: Mercedes v pátek nasadí „megafon“, aby zlepšil zvuk motoru

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
16. června | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
16. června | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00