Button měl potíže s pneumatikami

Barrichellovi pokazila závod kolize krátce po startu.

Stáj Brawn GP zaznamenala v Maďarsku vzhledem ke svým dosavadním výsledkům méně úspěšný závod. Jenson Button znovu bodoval, dojel na sedmém místě. Je to však jeho nejhorší letošní umístění. Rubens Barrichello, kterého poznamenala kolize krátce po startu, desátým místem na body nedosáhl.

"Měl jsem po kvalifikaci hodně natankováno. Naším cílem bylo mít dobrý start a udržet se aut vepředu," vysvětlil Button. "Moje zadní pneumatiky se v prvních kolech hodně drolily, takže jsem neměl šanci držet se jezdců na čele." Vzhledem k tomu, že v pátek se Angličanovi s měkčími pneumatikami dařilo, nevěděl, proč najednou nastaly potíže. "Momentálně auto není tak dobré jako před několika závody, ale budeme tvrdě pracovat, abychom před Valencií identifikovali naše problémy."

Vedoucí jezdec celkové klasifikace, který právě na Hungaroringu slavil v roce 2006 svůj první triumf v kariéře, vkládal do závodu velké naděje, ale nakonec byl spokojen se dvěma body.

V body věřil i Barrichello, který však měl ve druhé zatáčce kontakt s jedním ze soupeřů. Díky tomu klesl až na osmnácté místo. Na okruhu se obtížně předjíždí, takže bylo náročné posunout se závodním polem dopředu. "Byly tu však záblesky rychlosti. Zejména v posledním stintu jsem se dokázal přibližovat autům před sebou. Byl to velmi obtížný víkend. Máme před sebou hodně práce, abychom přišli na to, co ovlivňuje náš výkon," zhodnotil nepříliš vydařený závod Brazilec.

Šéf týmu Ross Brawn se nechal slyšet, že tým má před sebou několik otázek k zodpovězení. Jednou z nich je, proč v pátek tým neměl s pneumatikami žádné problémy, ale v dnešním závodě byly hlavní příčinou potíží. "Každý jezdec zkusil jinou strategii výběru pneumatik, ale nedokázali jsme předejít drolení, které ovlivnilo naši rychlost v klíčových fázích závodu," vysvětlil úspěšný technik a stratég.

Nyní se továrny všech týmů na dva týdny povinně zavírají, poté chce tým z Brackley tvrdě pracovat, aby zjistil, v čem jsou příčiny současných potíží. Brawn také nezapomněl pogratulovat výrobci motorů Mercedes-Benz k sedmému vítězství v sezoně. Tentokrát se však o něj postaral tým McLaren.

Další článek: Obavy z KERS se u Williamsu potvrdily