Button měl potíže s pneumatikami

Barrichellovi pokazila závod kolize krátce po startu.

Stáj Brawn GP zaznamenala v Maďarsku vzhledem ke svým dosavadním výsledkům méně úspěšný závod. Jenson Button znovu bodoval, dojel na sedmém místě. Je to však jeho nejhorší letošní umístění. Rubens Barrichello, kterého poznamenala kolize krátce po startu, desátým místem na body nedosáhl.

"Měl jsem po kvalifikaci hodně natankováno. Naším cílem bylo mít dobrý start a udržet se aut vepředu," vysvětlil Button. "Moje zadní pneumatiky se v prvních kolech hodně drolily, takže jsem neměl šanci držet se jezdců na čele." Vzhledem k tomu, že v pátek se Angličanovi s měkčími pneumatikami dařilo, nevěděl, proč najednou nastaly potíže. "Momentálně auto není tak dobré jako před několika závody, ale budeme tvrdě pracovat, abychom před Valencií identifikovali naše problémy."

Vedoucí jezdec celkové klasifikace, který právě na Hungaroringu slavil v roce 2006 svůj první triumf v kariéře, vkládal do závodu velké naděje, ale nakonec byl spokojen se dvěma body.

V body věřil i Barrichello, který však měl ve druhé zatáčce kontakt s jedním ze soupeřů. Díky tomu klesl až na osmnácté místo. Na okruhu se obtížně předjíždí, takže bylo náročné posunout se závodním polem dopředu. "Byly tu však záblesky rychlosti. Zejména v posledním stintu jsem se dokázal přibližovat autům před sebou. Byl to velmi obtížný víkend. Máme před sebou hodně práce, abychom přišli na to, co ovlivňuje náš výkon," zhodnotil nepříliš vydařený závod Brazilec.

Šéf týmu Ross Brawn se nechal slyšet, že tým má před sebou několik otázek k zodpovězení. Jednou z nich je, proč v pátek tým neměl s pneumatikami žádné problémy, ale v dnešním závodě byly hlavní příčinou potíží. "Každý jezdec zkusil jinou strategii výběru pneumatik, ale nedokázali jsme předejít drolení, které ovlivnilo naši rychlost v klíčových fázích závodu," vysvětlil úspěšný technik a stratég.

Nyní se továrny všech týmů na dva týdny povinně zavírají, poté chce tým z Brackley tvrdě pracovat, aby zjistil, v čem jsou příčiny současných potíží. Brawn také nezapomněl pogratulovat výrobci motorů Mercedes-Benz k sedmému vítězství v sezoně. Tentokrát se však o něj postaral tým McLaren.

Další článek: Obavy z KERS se u Williamsu potvrdily

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10