Button: McLarenu scházel přítlak, v Německu by se to mělo změnit

Jezdci McLarenu jsou přesvědčení, že balík úprav, který jejich vozy dostanou v Hockenheimu, je posune zpět na přední pozice.
Button: McLarenu scházel přítlak, v Německu by se to mělo změnit

Jenson Button vysvětlil, proč McLaren v posledních závodech ztrácel a proč už by v Německu ztrácet neměl. "Naší slabinou určitě byla rychlost na dlouhé vzdálenosti. Když se podíváte na degradaci pneumatik ve srovnání s rychlejšími týmy, mezi které patří Sauber, jsme v této oblasti slabší. Částečně kvůli tomu, že disponují větším přítlakem než my."

"Přítlak pomáhá všemu, řeší problémy, které jinak řešit nemůžete. Nemyslím, že jsme předtím měli dost velké úpravy, abychom patřili dopředu. Tady takové úpravy máme a já doufám, že nás posunou zpět do čela."

McLaren by se tak měl podle Buttona vrátit na přední pozice dlouhodobě, nejen v Hockenheimu. "Je tu hodně pozitivní energie a vzrušení z příštích závodů, protože jsme sem přijeli s úpravami mechaniky a aerodynamiky. Snad budou fungovat dobře, já věřím, že ano, protože jsou velmi přímočaré. Jestli to bude stačit, nevím, ale je to dost velké zlepšení a mělo by nás přiblížit čelu."

Palec nahoru dal balíku úprav také Lewis Hamilton. "Vím, co máme a kolik toho máme, jsem z toho vzrušený a těším se na to. Doufám, že díky tomu budeme moci bojovat o vítězství. Snad nás ta vylepšení vrátí do boje. Auto bude určitě lepší, než bylo."

Další článek: Hamilton čeká, až skončí dlouholeté těžké období McLarenu

8:23 | Max Verstappen dnes slaví 23. narozeniny.
17:55 | Ještě upřesnění: Ilott nahradí v prvním tréninku Grosjeana, Schumacher zase Giovinazziho.
13:12 | V Melbourne se stále pracuje s termínem závodu 14. března. Mohla by tam tak začít sezóna (via odkaz)
28. září | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.