Button: McLaren se zlepšil, ale Ferrari a Red Bullu se asi nevyrovnáme

Jenson Button je potěšený pokrokem, kterého McLaren dosáhl od posledních testů. Nevěří však, že by v prvním závodě mohl mít auto, s kterým by bojoval o vítězství.
Button: McLaren se zlepšil, ale Ferrari a Red Bullu se asi nevyrovnáme

"Byl bych překvapený, kdybychom se v Melbourne dokázali vyrovnat Red Bullu a Ferrari," přiznal Button po prvním dni posledních testů v Barceloně. "To bychom chtěli moc vzhledem k počtu kilometrů, který jsme ve srovnání s nimi najeli, a vzhledem k rozdílům v rychlosti z posledních testů."

"Myslím, že to bude náročné. Ale nikdy neříkejte nikdy. Pokrok, kterého jsme s vozem dosáhli, na mě zapůsobil. Ale pořád to nestačí. Tento týden budeme víc pracovat na nastavení a uvidíme, jak moc se jim dokážeme přiblížit. Ale mít stejnou rychlost jako oni v prvním závodě, to bude těžké."

Podle britského pilota je McLaren MP4-26 dobrý monopost, ale kvůli pozdějšímu představení a problémům se spolehlivostí ho tým nedokázal posunout na úroveň konkurence.

"Auto je podle mě dobré, ale jestli je výjimečné, to v tuto chvíli nevím," řekl. "Je to hlavně kvůli tomu, že jsme ve voze netrávili dost času, nenajeli dost kilometrů a nepracovali na nastavení."

Výsledky týmové práce se ale podle Buttona projevují pozitivně, takže má McLaren důvod věřit, že se bude i nadále zlepšovat. "Auto dobře reaguje na změny, což je dobře," hodnotil. "Takže bychom měli být spokojení s pokrokem, kterého jsme dosáhli, ale pořád to nestačí na boj na čele. Ale jdeme správným směrem, což je dobré."

Vzhledem k současné situaci by proto mistr světa z roku 2009 nebyl zklamaný, kdyby McLaren patřil v Austrálii alespoň mezi tři nejlepší. "Jako třetí nejrychlejší tým nebudete spokojeni, ale nebyl by to špatný začátek sezóny. Z takové pozice se dá hodně dokázat. Vzhledem k posledním testům a naší rychlosti bychom s tím byli celkem spokojeni," dodal.

Diskuze (130) Další článek: Poslední testy otevřel nejlepším časem Mark Webber
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10