Button: McLaren se zlepšil, ale Ferrari a Red Bullu se asi nevyrovnáme

Jenson Button je potěšený pokrokem, kterého McLaren dosáhl od posledních testů. Nevěří však, že by v prvním závodě mohl mít auto, s kterým by bojoval o vítězství.
Button: McLaren se zlepšil, ale Ferrari a Red Bullu se asi nevyrovnáme

"Byl bych překvapený, kdybychom se v Melbourne dokázali vyrovnat Red Bullu a Ferrari," přiznal Button po prvním dni posledních testů v Barceloně. "To bychom chtěli moc vzhledem k počtu kilometrů, který jsme ve srovnání s nimi najeli, a vzhledem k rozdílům v rychlosti z posledních testů."

"Myslím, že to bude náročné. Ale nikdy neříkejte nikdy. Pokrok, kterého jsme s vozem dosáhli, na mě zapůsobil. Ale pořád to nestačí. Tento týden budeme víc pracovat na nastavení a uvidíme, jak moc se jim dokážeme přiblížit. Ale mít stejnou rychlost jako oni v prvním závodě, to bude těžké."

Podle britského pilota je McLaren MP4-26 dobrý monopost, ale kvůli pozdějšímu představení a problémům se spolehlivostí ho tým nedokázal posunout na úroveň konkurence.

"Auto je podle mě dobré, ale jestli je výjimečné, to v tuto chvíli nevím," řekl. "Je to hlavně kvůli tomu, že jsme ve voze netrávili dost času, nenajeli dost kilometrů a nepracovali na nastavení."

Výsledky týmové práce se ale podle Buttona projevují pozitivně, takže má McLaren důvod věřit, že se bude i nadále zlepšovat. "Auto dobře reaguje na změny, což je dobře," hodnotil. "Takže bychom měli být spokojení s pokrokem, kterého jsme dosáhli, ale pořád to nestačí na boj na čele. Ale jdeme správným směrem, což je dobré."

Vzhledem k současné situaci by proto mistr světa z roku 2009 nebyl zklamaný, kdyby McLaren patřil v Austrálii alespoň mezi tři nejlepší. "Jako třetí nejrychlejší tým nebudete spokojeni, ale nebyl by to špatný začátek sezóny. Z takové pozice se dá hodně dokázat. Vzhledem k posledním testům a naší rychlosti bychom s tím byli celkem spokojeni," dodal.

Diskuze (130) Další článek: Poslední testy otevřel nejlepším časem Mark Webber
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen