Button: McLaren se zlepšil, ale Ferrari a Red Bullu se asi nevyrovnáme

Jenson Button je potěšený pokrokem, kterého McLaren dosáhl od posledních testů. Nevěří však, že by v prvním závodě mohl mít auto, s kterým by bojoval o vítězství.
Button: McLaren se zlepšil, ale Ferrari a Red Bullu se asi nevyrovnáme

"Byl bych překvapený, kdybychom se v Melbourne dokázali vyrovnat Red Bullu a Ferrari," přiznal Button po prvním dni posledních testů v Barceloně. "To bychom chtěli moc vzhledem k počtu kilometrů, který jsme ve srovnání s nimi najeli, a vzhledem k rozdílům v rychlosti z posledních testů."

"Myslím, že to bude náročné. Ale nikdy neříkejte nikdy. Pokrok, kterého jsme s vozem dosáhli, na mě zapůsobil. Ale pořád to nestačí. Tento týden budeme víc pracovat na nastavení a uvidíme, jak moc se jim dokážeme přiblížit. Ale mít stejnou rychlost jako oni v prvním závodě, to bude těžké."

Podle britského pilota je McLaren MP4-26 dobrý monopost, ale kvůli pozdějšímu představení a problémům se spolehlivostí ho tým nedokázal posunout na úroveň konkurence.

"Auto je podle mě dobré, ale jestli je výjimečné, to v tuto chvíli nevím," řekl. "Je to hlavně kvůli tomu, že jsme ve voze netrávili dost času, nenajeli dost kilometrů a nepracovali na nastavení."

Výsledky týmové práce se ale podle Buttona projevují pozitivně, takže má McLaren důvod věřit, že se bude i nadále zlepšovat. "Auto dobře reaguje na změny, což je dobře," hodnotil. "Takže bychom měli být spokojení s pokrokem, kterého jsme dosáhli, ale pořád to nestačí na boj na čele. Ale jdeme správným směrem, což je dobré."

Vzhledem k současné situaci by proto mistr světa z roku 2009 nebyl zklamaný, kdyby McLaren patřil v Austrálii alespoň mezi tři nejlepší. "Jako třetí nejrychlejší tým nebudete spokojeni, ale nebyl by to špatný začátek sezóny. Z takové pozice se dá hodně dokázat. Vzhledem k posledním testům a naší rychlosti bychom s tím byli celkem spokojeni," dodal.

Diskuze (130) Další článek: Poslední testy otevřel nejlepším časem Mark Webber
13:52 | Latifi se sveze s vozem Force Indie v prvních trénincích v Austinu, Mexiku a Brazílii.
11:45 | Heineken se stane partnerem formule E
14. října | Závod WEC ve Fudži vyhrála Toyota 7 před Toyotou 8 (Alonso). Bylo to první vítězství tohoto vozu v letošní sezóně.
12. října | Kvalifikace na první závod F3: Pole position získal Kuan Jü Čou. Armostrong 6., Schumacher 7., Ticktum 9.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10