Button: McLaren musí zrychlit vývoj, jinak bude v Austrálii ztrácet

McLaren představil svůj nový vůz později než konkurence a navíc ho v testech potrápily problémy se spolehlivostí. Kvůli tomu se dostal pod tlak ve vývoji.
Button: McLaren musí zrychlit vývoj, jinak bude v Austrálii ztrácet

"Určitě jsem neodjel počet kol, který jsem očekával," přiznal Jenson Button o testech v Barceloně pro Autosprint. "A když jde o vývoj nového vozu, klíčové je najet mnoho kilometrů. Konkurence jde vpřed a když nejezdíte, uteče vám, i v oblasti nastavení. Věřím, že má tento vůz velký potenciál, ale pokud bude mít vývoj zpoždění, budeme v prvních závodech hodně ztrácet."

Vzhledem k odloženému začátku sezóny má McLaren více času své potíže vyřešit. Svůj pokrok si bude moci znovu ověřit v Barceloně, kde se uskuteční poslední předsezónní přípravy.

"Následující testy budou důležité, abychom dali vše dohromady - KERS, zadní křídlo a některé nové aerodynamické díly," potvrdil britský jezdec. "Pak budeme mít jasnou představu o tom, v jaké situaci se nacházíme. Myslím, že teď je obtížné odhadnout rozložení sil. Slyšel jsem, že je Red Bull rychlejší o 6 desetin než Ferrari, nebo také že Ferrari je o sekundu rychlejší než všichni ostatní! Na jasný obrázek si musíme počkat do prvního závodu."

Diskuze (96) Další článek: Motory Renault se ve vozech Red Bullu přejmenují na Infiniti
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10