Button: McLaren musí zrychlit vývoj, jinak bude v Austrálii ztrácet

McLaren představil svůj nový vůz později než konkurence a navíc ho v testech potrápily problémy se spolehlivostí. Kvůli tomu se dostal pod tlak ve vývoji.
Button: McLaren musí zrychlit vývoj, jinak bude v Austrálii ztrácet

"Určitě jsem neodjel počet kol, který jsem očekával," přiznal Jenson Button o testech v Barceloně pro Autosprint. "A když jde o vývoj nového vozu, klíčové je najet mnoho kilometrů. Konkurence jde vpřed a když nejezdíte, uteče vám, i v oblasti nastavení. Věřím, že má tento vůz velký potenciál, ale pokud bude mít vývoj zpoždění, budeme v prvních závodech hodně ztrácet."

Vzhledem k odloženému začátku sezóny má McLaren více času své potíže vyřešit. Svůj pokrok si bude moci znovu ověřit v Barceloně, kde se uskuteční poslední předsezónní přípravy.

"Následující testy budou důležité, abychom dali vše dohromady - KERS, zadní křídlo a některé nové aerodynamické díly," potvrdil britský jezdec. "Pak budeme mít jasnou představu o tom, v jaké situaci se nacházíme. Myslím, že teď je obtížné odhadnout rozložení sil. Slyšel jsem, že je Red Bull rychlejší o 6 desetin než Ferrari, nebo také že Ferrari je o sekundu rychlejší než všichni ostatní! Na jasný obrázek si musíme počkat do prvního závodu."

Další článek: Motory Renault se ve vozech Red Bullu přejmenují na Infiniti

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen