Button: McLaren letos moc chyboval, proto na Red Bull ztrácí tolik

Jenson Button je přesvědčený, že nejen rozdíly ve výkonnosti vozu, ale také chyby týmu a jezdců na závodních okruzích způsobily tak velký bodový rozdíl mezi McLarenem a Red Bullem.
Button: McLaren letos moc chyboval, proto na Red Bull ztrácí tolik

"My jsme letos udělali moc chyb a závodní víkendy nám moc nevycházejí, dokonce ani když má auto dobrou výkonnost," konstatoval Button. "Je to něco, na čem musíme pracovat a na čem pracujeme."

"Když se podíváte na posledních pár závodů, tak pokud by bývalo šlo vše dobře, měli bychom skutečnou šanci bojovat se Sebem o vítězství. Ale neodvedli jsme dost dobrou práci. On letos odvádí velmi dobrou práci a jsem si jistý, že je hrdý na to, že je mistr světa, což se určitě stane v některém z příštích závodů."

McLaren se letos dopouštěl chyb ve všech oblastech, od strategií, přes zastávky v boxech, až po práci na vozech, jejíž nedostatky způsobily problémy se spolehlivostí.

"Spolehlivost Red Bullu je letos úžasná," hodnotil Button. "Když poprvé nebodovali, byl to Mark, a to proto, že boural. Letos byli v několika závodech nedotknutelní a v těch ostatních jsme nedokázali odvést stejně dobrou práci jako oni."

Poslední problémy zažil Button v Monze, vysvětlil je následovně. "Moje spojka byla na startu zanesená olejem. Na spojce byl olej, proto jsem špatně odstartoval. Stalo se to letos poprvé a byl to důvod, proč jsem ztratil tolik míst. Naše starty jsou obvykle OK, podobné jako má Red Bull, ale na Ferrari určitě ztrácíme. Tady (v Singapuru) není moc velká vzdálenost do první zatáčky, což je dobré."

Diskuze (76) Další článek: Red Bull znovu odmítl, že by porušil Dohodu o omezení zdrojů
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00