Button: McLaren dokáže vyvíjet rychleji než ostatní, i proto jsem přestoupil

Jenson Button věří, že McLaren dokáže porazit své soupeře díky nejlepšímu vývoji v průběhu sezóny. Tato schopnost týmu byla jedním z faktorů, které ho přilákaly do Wokingu, a měla by pomoci v bojích o tituly.

"Máme za sebou teprve dva závody, ale myslím, že už teď začne mít závod ve vývoji dopady na výkonnost," uvedl úřadující mistr světa. "Bude to právě tempo vývoje, co nejvíce ovlivní boje na špičce. A já věřím, že v této oblasti budeme úspěšní. Sledoval jsem to u týmu v průběhu roku 2009, byl to jeden z klíčových důvodů, proč jsem se rozhodl s ním začít jednat. Věřím, že máme palebnou sílu na rychlejší vývoj než naši soupeři."

Své šance v třetí Grand Prix sezóny ale Button nehodnotí nejlépe. Na vině jsou vlastnosti okruhu v Sepangu.

"Zisk prvního vítězství sezóny minulý týden v Melbourne byl velkým úspěchem, a díky tomu je každý člen týmu ještě více nadšený před tímto víkendem," řekl. "Ale i tak jedeme do Sepangu s vědomím, že okruh pravděpodobně nebude našemu vozu vyhovovat tolik jako některým jiným, ale já věřím, že znovu budeme bojovat na špičce nebo v její blízkosti."

Britský pilot jede do Malajsie obhajovat své loňské vítězství, za nějž bral kvůli zkrácenému závodu jen poloviční příděl bodů.

Diskuze (114) Další článek: Nováčci čelí ve formuli 1 snobství, a to nás motivuje, říká šéf Lotusu
10:48 | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.