Button: McLaren dokáže vyvíjet rychleji než ostatní, i proto jsem přestoupil

Jenson Button věří, že McLaren dokáže porazit své soupeře díky nejlepšímu vývoji v průběhu sezóny. Tato schopnost týmu byla jedním z faktorů, které ho přilákaly do Wokingu, a měla by pomoci v bojích o tituly.

"Máme za sebou teprve dva závody, ale myslím, že už teď začne mít závod ve vývoji dopady na výkonnost," uvedl úřadující mistr světa. "Bude to právě tempo vývoje, co nejvíce ovlivní boje na špičce. A já věřím, že v této oblasti budeme úspěšní. Sledoval jsem to u týmu v průběhu roku 2009, byl to jeden z klíčových důvodů, proč jsem se rozhodl s ním začít jednat. Věřím, že máme palebnou sílu na rychlejší vývoj než naši soupeři."

Své šance v třetí Grand Prix sezóny ale Button nehodnotí nejlépe. Na vině jsou vlastnosti okruhu v Sepangu.

"Zisk prvního vítězství sezóny minulý týden v Melbourne byl velkým úspěchem, a díky tomu je každý člen týmu ještě více nadšený před tímto víkendem," řekl. "Ale i tak jedeme do Sepangu s vědomím, že okruh pravděpodobně nebude našemu vozu vyhovovat tolik jako některým jiným, ale já věřím, že znovu budeme bojovat na špičce nebo v její blízkosti."

Britský pilot jede do Malajsie obhajovat své loňské vítězství, za nějž bral kvůli zkrácenému závodu jen poloviční příděl bodů.

Další článek: Nováčci čelí ve formuli 1 snobství, a to nás motivuje, říká šéf Lotusu

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00