Button málem nestihl finálové kolo

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ.
Klepněte pro větší obrázekJenson Button si v kvalifikaci na Velkou cenu Španělska vyjel pátou pole position v kariéře, třetí za letošní rok. Uzmul ji o necelých sedm setin vteřiny Sebastianu Vettelovi z Red Bullu.

„Svým způsobem je to trochu překvapení. Nepomyslel bych, že získám tak dobré místo,“ řekl Button.

Nájezd do posledního rychlého kola totiž málem nestihl. „Mohlo to dopadnout velice, velice špatně. Měli jsme to celkem dobře načasované, ale byl tam Kubica, o kterém jsem myslel, že je jen v zaváděcím kole, jenže pak jsem ho musel pustit,“ vysvětlil Button.

„Kluci mi ohlásili, že mi chybí čtyři vteřiny na to, abych stihl protnout pásku, než vyprší čas. Nakonec mi to vyšlo jen o pár vteřin. Bylo to spíš štěstí, než že by to bylo naplánované,“ popsal.

Finálové kolo vyneslo Buttona z dosavadního osmého místa na pole position. „Bylo to mé nejlepší kolo za celý víkend,“ poznamenal. „Je fajn pocit být zase zpátky. Poslední dva závody jsem se na tiskovku po kvalifikaci nedostal,“ dodal.

Jako všechny týmy si Brawn přivezl do Španělska k prvnímu evropskému závodu pár technických novinek. „Díky tomuto balíku vylepšení jsme pokročili, ale musíme na tom ještě trochu pracovat, protože jsme z něho zatím nedostali maximum. Každopádně ale v Brackley mohou být spokojení,“ zhodnotil Button.

Brawn byl na začátku sezony jednoznačně dominantním týmem. Nejen dvoupatrovým difuzorem, ale i celkovou propracovaností svého monopostu zaskočil všechny ostatní. Ovšem ne na dlouho. Od závodu v Číně ho soupeři dotahují a jeho původně půlvteřinový náskok se značně smrskává.

„Nejsem si jistý, že je to nějaká velká výhoda být na pole position o půl desetiny vteřiny,“ řekl Button. „I když tady je důležité startovat zepředu a dobře. Předjíždění je tu těžké a my navíc máme za zády Felipeho (Massu), který má KERS,“ dodal.

Buttonův týmový kolega Rubens Barrichello si připsal nejlepší čas v druhé části, do závodu nakonec bude startovat třetí. „Je trochu zklamání nebýt na pole position. Druhou část jsem měl skvělou a poslední kolo ve finálové části bylo dobré,“ připustil Barrichello. „Možná jsme do posledního kola vyjeli moc brzy,“ poznamenal.

Šéf týmu Ross Brawn Barrichella ocenil za jeho přínos při dolaďování Buttonova auta. „Tým pracoval přes noc a podařilo se nám vyřešit problémy, které měl Jenson včera s některými změnami na autě. V tom nám velice pomohl i Rubens,“ řekl Brawn.
Diskuze (27) Další článek: Poslední Force India zítra spoléhá na svou nápaditost
18:21 | Podle Auto Motor und Sport je závod v Miami v příštím roce nepravděpodobný. Kalendář by tak obsahoval jen 20 závodů.
16:03 | Daniel Ricciardo potvrdil, že ho v Německu pravděpodobně čekají penalizace (via AMuS)
16:03 | Vettel: Mám rád Kimiho, ale tohle rozhodnutí není v mých rukou. Charles bude mít skvělou kariéru, ale nemusí spěchat, je mladý.
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10