Button málem nestihl finálové kolo

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ.
Klepněte pro větší obrázekJenson Button si v kvalifikaci na Velkou cenu Španělska vyjel pátou pole position v kariéře, třetí za letošní rok. Uzmul ji o necelých sedm setin vteřiny Sebastianu Vettelovi z Red Bullu.

„Svým způsobem je to trochu překvapení. Nepomyslel bych, že získám tak dobré místo,“ řekl Button.

Nájezd do posledního rychlého kola totiž málem nestihl. „Mohlo to dopadnout velice, velice špatně. Měli jsme to celkem dobře načasované, ale byl tam Kubica, o kterém jsem myslel, že je jen v zaváděcím kole, jenže pak jsem ho musel pustit,“ vysvětlil Button.

„Kluci mi ohlásili, že mi chybí čtyři vteřiny na to, abych stihl protnout pásku, než vyprší čas. Nakonec mi to vyšlo jen o pár vteřin. Bylo to spíš štěstí, než že by to bylo naplánované,“ popsal.

Finálové kolo vyneslo Buttona z dosavadního osmého místa na pole position. „Bylo to mé nejlepší kolo za celý víkend,“ poznamenal. „Je fajn pocit být zase zpátky. Poslední dva závody jsem se na tiskovku po kvalifikaci nedostal,“ dodal.

Jako všechny týmy si Brawn přivezl do Španělska k prvnímu evropskému závodu pár technických novinek. „Díky tomuto balíku vylepšení jsme pokročili, ale musíme na tom ještě trochu pracovat, protože jsme z něho zatím nedostali maximum. Každopádně ale v Brackley mohou být spokojení,“ zhodnotil Button.

Brawn byl na začátku sezony jednoznačně dominantním týmem. Nejen dvoupatrovým difuzorem, ale i celkovou propracovaností svého monopostu zaskočil všechny ostatní. Ovšem ne na dlouho. Od závodu v Číně ho soupeři dotahují a jeho původně půlvteřinový náskok se značně smrskává.

„Nejsem si jistý, že je to nějaká velká výhoda být na pole position o půl desetiny vteřiny,“ řekl Button. „I když tady je důležité startovat zepředu a dobře. Předjíždění je tu těžké a my navíc máme za zády Felipeho (Massu), který má KERS,“ dodal.

Buttonův týmový kolega Rubens Barrichello si připsal nejlepší čas v druhé části, do závodu nakonec bude startovat třetí. „Je trochu zklamání nebýt na pole position. Druhou část jsem měl skvělou a poslední kolo ve finálové části bylo dobré,“ připustil Barrichello. „Možná jsme do posledního kola vyjeli moc brzy,“ poznamenal.

Šéf týmu Ross Brawn Barrichella ocenil za jeho přínos při dolaďování Buttonova auta. „Tým pracoval přes noc a podařilo se nám vyřešit problémy, které měl Jenson včera s některými změnami na autě. V tom nám velice pomohl i Rubens,“ řekl Brawn.
Další článek: Poslední Force India zítra spoléhá na svou nápaditost

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00