Button má dobrý vůz, ale také je špičkový jezdec, říká Coulthard

Vliv pilota na výsledek odhadl Skot na dvacet procent.
Ještě loni patřil Jenson Button mezi odepisované jezdce, letos však Británie téměř zapomněla na Hamiltona a má svého nového hrdinu. Podle Davida Coultharda je Button oslavován právem, protože patří mezi nejlepší jezdce.

"Dle mého názoru je Jenson prvotřídní jezdec, na stejné úrovni jako jsou Lewis a Sebastian Vettel. Ano, většinu sezóny měl doposud nejlepší auto, ale také v každém závodě porazil svého týmového kolegu Rubense Barrichella," uvedl Coulthard pro Telegraph.

Button navíc v Bahrajnu podle Coultharda prokázal, že umí závodit i kolo na kolo. Bývalý pilot Red Bullu to dokladuje Buttonovým předjížděcím manévrem na Lewise Hamiltona.

Přesto však Coulthard přiznává, že ve formuli 1 hraje jezdec minoritní roli: "Pravda je, že ve F1 je rozhodujícím faktorem vůz. Nedokáži to přesně vyčíslit, ale kdybych musel, tak bych dal 80 procent vozu a 20 procent jezdci. Posaďte Lewise Hamiltona do Force India a ani tak by nevyhráli závod, i když by se jim možná dařilo o trochu lépe než teď."

Coulthard uznává, že dominantní role techniky může být pro někoho frustrující, protože nelze objektivně říct, kdo je ve startovním poli nejlepší jezdec. Ale taková formule 1 podle něj zkrátka je, nesoutěží v ní jen jezdci, ale i inženýři a nejlepší technická řešení.

"Proto jsou srovnání mezi jezdci z různých dob nesmyslná. Je Michael Schumacher nejlepší jezdec všech dob jednoduše proto, že vyhrál nejvíce titulů? Ne. F1 je o správném časování ve voze i mimo něj, je třeba být ve správnou dobu se správným týmem. Důležité však je, když jste na správném místě, abyste to využili. A to právě teď dělá Jenson," dodal Coulthard.
Další článek: Alonso: O vývoji šampionátu rozhodnou příští tři závody

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10