Button lituje, že v Q3 vůbec vyjížděl. Měl šetřit pneumatiky.

Oba mclareny se v kvalifikaci na Velkou cenu Itálie 2013 probojovaly až do její třetí části. Sergio Pérez tak do nedělního závodu odstartuje osmý, Jenson Button devátý.
Button lituje, že v Q3 vůbec vyjížděl. Měl šetřit pneumatiky.

McLaren se v italské Monze dočkal úspěchu, který by v předchozích letech považoval za zklamání. Oba piloti wokingské stáje dokázali proklouznout až do třetí části kvalifikace, nicméně v ní stejně skončili jen na osmém a devátém místě.

"Abych byl upřímný, opravdu jsem dneska odpoledne od auta neočekával víc," řekl mistr světa z roku 2009. "Předvedli jsme přesně to, co teď auto zvládne, Checo a já jsme zajížděli opravdu srovnatelné časy," dodal Button.

"Je to trošku škoda, protože kdybychom ve třetí části vůbec nevyjeli, pošetřili bychom si měkčí sadu pneumatik pro zítřejší závod. Jenomže prosedět celou Q3, to opravdu není to, proč tady všichni jsme. Každopádně je to prostě tak, jak to je, a my zítra uděláme všechno, co bude v našich silách," slíbil fanouškům Brit.

Sergio Pérez je se svým týmovým kolegou zajedno. "Pro celý tým je potěšující, že jsme oba vozy dostali do třetí části kvalifikace. Nicméně pořád jsme byli o nějaké tři desetiny pomalejší než kluci těsně před námi. Já si navíc vůbec nejsem jist, kde ty tři desetiny navíc sebrali, protože podle mě jsme dneska odvedli tu nejlepší možnou práci s tím, co máme," vysvětlil Mexičan.

Pochvaly se oba jezdci dočkali i od šéfa stáje Martina Whitmarshe. "Dneska jsme u obou, u Checa i u Jensona, viděli solidní formu. Jak už jsme ale říkali včera, kvalifikace tady, stejně jako na většině ostatních okruhů, nemusí být klíčová, obzvlášť pak, když bereme v úvahu to, že se zítra očekává déšť."

Další článek: Hülkenberg doufá, že mu dnešek pomůže při shánění angažmá na příští rok

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10