Button lituje, že v Q3 vůbec vyjížděl. Měl šetřit pneumatiky.

Oba mclareny se v kvalifikaci na Velkou cenu Itálie 2013 probojovaly až do její třetí části. Sergio Pérez tak do nedělního závodu odstartuje osmý, Jenson Button devátý.
Button lituje, že v Q3 vůbec vyjížděl. Měl šetřit pneumatiky.

McLaren se v italské Monze dočkal úspěchu, který by v předchozích letech považoval za zklamání. Oba piloti wokingské stáje dokázali proklouznout až do třetí části kvalifikace, nicméně v ní stejně skončili jen na osmém a devátém místě.

"Abych byl upřímný, opravdu jsem dneska odpoledne od auta neočekával víc," řekl mistr světa z roku 2009. "Předvedli jsme přesně to, co teď auto zvládne, Checo a já jsme zajížděli opravdu srovnatelné časy," dodal Button.

"Je to trošku škoda, protože kdybychom ve třetí části vůbec nevyjeli, pošetřili bychom si měkčí sadu pneumatik pro zítřejší závod. Jenomže prosedět celou Q3, to opravdu není to, proč tady všichni jsme. Každopádně je to prostě tak, jak to je, a my zítra uděláme všechno, co bude v našich silách," slíbil fanouškům Brit.

Sergio Pérez je se svým týmovým kolegou zajedno. "Pro celý tým je potěšující, že jsme oba vozy dostali do třetí části kvalifikace. Nicméně pořád jsme byli o nějaké tři desetiny pomalejší než kluci těsně před námi. Já si navíc vůbec nejsem jist, kde ty tři desetiny navíc sebrali, protože podle mě jsme dneska odvedli tu nejlepší možnou práci s tím, co máme," vysvětlil Mexičan.

Pochvaly se oba jezdci dočkali i od šéfa stáje Martina Whitmarshe. "Dneska jsme u obou, u Checa i u Jensona, viděli solidní formu. Jak už jsme ale říkali včera, kvalifikace tady, stejně jako na většině ostatních okruhů, nemusí být klíčová, obzvlášť pak, když bereme v úvahu to, že se zítra očekává déšť."

Diskuze (4) Další článek: Hülkenberg doufá, že mu dnešek pomůže při shánění angažmá na příští rok
10:08 | A Ferrari potvrdilo totéž.
10:06 | Alfa Romeo oficiálně potvrdila účast Micka Schumachera v sezónních testech.
9:45 | Dnes se koná klíčová schůzka, na které budou týmy projednávat změny pravidel a další novinky pro období po roce 2020.
25. března | Jody Egginton je novým technickým ředitelem Toro Rosso.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10