Button lituje, že v Q3 vůbec vyjížděl. Měl šetřit pneumatiky.

Oba mclareny se v kvalifikaci na Velkou cenu Itálie 2013 probojovaly až do její třetí části. Sergio Pérez tak do nedělního závodu odstartuje osmý, Jenson Button devátý.
Button lituje, že v Q3 vůbec vyjížděl. Měl šetřit pneumatiky.

McLaren se v italské Monze dočkal úspěchu, který by v předchozích letech považoval za zklamání. Oba piloti wokingské stáje dokázali proklouznout až do třetí části kvalifikace, nicméně v ní stejně skončili jen na osmém a devátém místě.

"Abych byl upřímný, opravdu jsem dneska odpoledne od auta neočekával víc," řekl mistr světa z roku 2009. "Předvedli jsme přesně to, co teď auto zvládne, Checo a já jsme zajížděli opravdu srovnatelné časy," dodal Button.

"Je to trošku škoda, protože kdybychom ve třetí části vůbec nevyjeli, pošetřili bychom si měkčí sadu pneumatik pro zítřejší závod. Jenomže prosedět celou Q3, to opravdu není to, proč tady všichni jsme. Každopádně je to prostě tak, jak to je, a my zítra uděláme všechno, co bude v našich silách," slíbil fanouškům Brit.

Sergio Pérez je se svým týmovým kolegou zajedno. "Pro celý tým je potěšující, že jsme oba vozy dostali do třetí části kvalifikace. Nicméně pořád jsme byli o nějaké tři desetiny pomalejší než kluci těsně před námi. Já si navíc vůbec nejsem jist, kde ty tři desetiny navíc sebrali, protože podle mě jsme dneska odvedli tu nejlepší možnou práci s tím, co máme," vysvětlil Mexičan.

Pochvaly se oba jezdci dočkali i od šéfa stáje Martina Whitmarshe. "Dneska jsme u obou, u Checa i u Jensona, viděli solidní formu. Jak už jsme ale říkali včera, kvalifikace tady, stejně jako na většině ostatních okruhů, nemusí být klíčová, obzvlášť pak, když bereme v úvahu to, že se zítra očekává déšť."

Další článek: Hülkenberg doufá, že mu dnešek pomůže při shánění angažmá na příští rok

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.