Button lituje pokažené zastávky v boxech

Velkou cenu Číny sice vyhrál Nico Rosberg, nicméně zásluhou druhého a třetího místa z dnešního závodu se oba piloti McLarenu dostali na první dvě příčky průběžného pořadí hodnocení jezdců. AKTUALIZOVÁNO
Button lituje pokažené zastávky v boxech

Jenson Button je dokonce přesvědčen, že nebýt problému s utažením matice jednoho z kol během poslední zastávky v boxech mohl s německým pilotem bojovat o vítězství.

"Dojel jsem na značky (vymezující boxové stání), ale poté jsme měli problém v zadní části vozu. Seděl jsem tam takových devět nebo deset vteřin, myslím. Byla to škoda, protože když jsem vyjížděl z boxů, měl jsem před sebou čtyři vozy. (Byly to) vozy, se kterými bych býval nezávodil a místo toho měl před sebou čistou trať s nadějí, že bych mohl stíhat Nika," posteskl si Button.

Mistr světa z roku 2009 do závodu odstartoval z pátého místa a v první zatáčce si o dvě příčky polepšil, v následujících kolech se však v důsledku rozdílné strategie často dostával do hustého provozu na trati.

"Byly tam dobré předjížděcí manévry a je pěkné, že po tom problému odjíždíme s body za druhé místo. V poslední části jsme si to tím dlouhým stintem ztížili, ale takové věci se stávají. Jeli jsme na strategii tří zastávek, která byla odlišná," zhodnotil závod pilot McLarenu.

Klíčem ke konečnému druhému místu bylo předjetí Kimiho Räikkönena Sebastianem Vettelem. Teprve poté mohl britský jezdec zaútočit na pilota Red Bullu, což se mu posléze také podařilo: "Kimi vedl vláček a každý používal DRS, takže dokud Seb nepředjel Kimiho, nemohl jsem Seba předjet já. Předjetí Seba bylo nejvíce zábavné z celého závodu, nebo možná ještě předjetí Romaina Grosjeana na zadní rovince." 

Také Lewis Hamilton může být se sebou spokojen. Penalizace pěti míst, která mu byla udělena za výměnu převodovky, jej odsoudila ke startu ze sedmé pozice. V průběhu nedělního odpoledne však předvedl skvělý výkon a cílovou čáru proťal jako třetí.

"Byl to těžký závod. Ačkoliv bych byl radši, kdybych mohl vyzvat Nika, a myslím si, že bych toho byl schopen, kdybych startoval z přední řady. Stále jsme se ale dokázali oproti startu posunout vpřed a při předjíždění ostatních jsem si užil spoustu zábavy," nechal se slyšet Hamilton.

První muž průběžného pořadí po závodě přiznal, že ze svého vozu dostal maximum, a podotýká, že s monopostem MP4-27 je zatím naprosto spokojený: "Hádám, že jsem z vozu dostal vše, co jsem mohl. Je velké pozitivum vědět, že máme velmi konzistentní vůz."

"Měl jsem skvělý závod a jsem opravdu šťastný za Nika, který dnes získal své první vítězství ve formuli 1," dodal.

Další článek: Nadšený Rosberg nečekal, že bude tak rychlý