Button letos dohání ztrátu, ale má lepší auto než loni

Úřadující mistr světa Jenson Button letos znovu bojuje o titul, ale okolnosti si vyžadují odlišný přístup. Loni hájil náskok s pomalejším vozem, letos dohání ztrátu s lepší technikou.

"Kdybych loni ztrácel deset bodů a řekli byste mi, že musím v posledních pěti závodech útočit, řekl bych, že to neudělám, protože na to nemám auto," srovnával Button v rozhovoru pro Press Associaton Sport. "Ale letos ho mám. Mám konkurenceschopný vůz a i když následující závody pro nás budou náročnější, budu útočit a je to vzrušující."

"Nebudu vyčkávat a doufat v dobrý výsledek, nebo se snažit o konzistenci. Dělal jsem to v druhé polovině loňského roku a mentálně je to velmi náročné. Ale když jste vzadu, doháníte ztrátu a máte dobré auto, můžete být agresivnější. V každém závodě musím být agresivní. Nemůžu vyčkávat a doufat v dobré body."

Jelikož jeden titul mistra světa Button už má, svůj hlavní cíl si splnil, i proto může být v letošním šampionátě uvolněnější. S loňskou Grand Prix Singapuru se jeho současné rozpoložení nedá srovnávat.

"Vzpomínám si, že jsem loni v Singapuru řekl v kvalifikaci v kole na cestě do boxů, že jsme zahodili šampionát, ale teď jsem sem přijel nadšený," řekl Button. "Tenkrát jsem dokončil pátý, i když jsem se kvalifikoval jedenáctý. Tentokrát si to tak těžké dělat nebudu. Ale ano, jsem vzrušený. Dva Britové bojují o titul, takž bychom měli být spokojení."

"Budu si každý závod prostě užívat, i když se v noci pořád budím, když odjedu špatný závod. O závodech hodně přemýšlím, což je nepříjemné, protože občas se od nich potřebujete odtrhnout. Ale cítím se mnohem uvolněnější. Každý závod si chci užít a pokud bude nakonec dobrý výsledek, bude to úžasné. Pokud ne, tak ne. Budu bojovat příště a příští rok budu zpět, ale v současnosti si užívám závodění, a to je pro mě nejdůležitější."

Diskuze (36) Další článek: McLaren je přesvědčený, že si jezdci Ferrari s osmi motory vystačí
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.
18:15 | Za incident s Mazepinem ve třetím tréninku byl Hamilton napomenut a tým dostal pokutu 25 000 euro.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30