Button letos body nečeká, Alonsovi odešly brzdy

Slibné kvalifikační postavení nedokázal McLaren přetavit v první letošní body.
Button letos body nečeká, Alonsovi odešly brzdy

Jenson Button, který dokončil závod na šestnácté pozici, si po závodě postěžoval, že řízení jeho vozu bylo jednou z "nejděsivějších" zkušeností ve Formuli 1.

„Prvních 30 kol bylo asi nejděsivějších 30 kol v mém životě,” řekl po závodě Button.

„Kdykoliv jsem v jakékoliv rychlosti šlápl na plyn, tak mi ustřelila zadní část vozu. Nebylo to prostě normální. Jakoby zadek vozu vůbec nebyl propojen s předkem. Připadalo mi, jako by měl každý poryv větru obrovský vliv.”

„V první polovině závodu to bylo docela děsivé. Drobné změny a nové pneumatiky v závěru trochu pomohly.”

Mistr světa z roku 2009 si nebyl jistý, zda za to mohl problém v nastavení nebo mechanická závada.

„Po dnešku už vůbec v letošní sezóně neočekávám body, snad ale tohle byla jen výjimka,” řekl. „Tenhle víkend pro nás byl celkem dobrý a byl jsem s vozem spokojen.”

Fernando Alonso po startu ze třinácté pozice byl v jednu chvíli i sedmý, ze závodu však musel odstoupit kvůli selhání brzd.

Během příjezdu k mechanikům však brzdy selhaly úplně a Španěl projel svým boxovým stáním. Mechanici naštěstí stihli uskočit a nikomu se tak nic nestalo.

„Bylo to děsivé,” řekl Alonso. „Celé kolo před zajetím do boxů jsem byl bez brzd, a ani při zastávce jsem je nemohl použít. Kolo před tím jsem minul první zatáčku. Byl jsem opatrný, ale zhoršovalo se to a při zastávce jsem už byl bez nich. Pro kluky to bylo děsivé, naštěstí jsme ale nikoho nezranili a kluci měli dobré reakce.”

„Zdá se, že strategie dvou zastávek dnes pro nás byla lepší. Závod byl takový, jaký jsme očekávali, takže myslím, že deváté a desáté místo dness bylo dosažitelné,” dodal Alonso.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Rosberg je velmi šťastný, Hamilton je rád za druhé místo

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10