Button: Kdybych byl v Mercedesu já nebo Vettel, tak má Hamilton problém

Jenson Button asi nepotěšil Nica Rosberga. Podle jeho názoru je totiž Hamilton v pohodlné situaci, v rámci týmu nemá konkurenci.
Button: Kdybych byl v Mercedesu já nebo Vettel, tak má Hamilton problém

„Lewis je velmi talentovaný jezdec, o tom není pochyb,“ řekl Button pro O Glogo. „Ale pokud byste dali Vettela nebo mě vedle něj do stejného vozu, neměl by tolik sebedůvěry jako má dnes. Je v hodně pohodlné situaci. Dělá skvělou práci, ale nemá konkurenci v týmovém kolegovi nebo v dalším jezdci, což dělá vše jednodušší.“

Button si může podobné vyjádření dovolit. Vedle Hamiltona totiž nějakou dobu jezdil a velkou část sezón mu byl minimálně důstojným soupeřem.

Příští rok to ale podle mistra světa z roku 2009 bude jiné. „Dnes je privilegovaný. Má rychlé, vyvážené auto a nemá interní konkurenci. V roce 2016 bude mít konkurenci, něco co dnes neexistuje. Mercedes bude muset na závody nahlížet jinak, nastavit svou strategii odlišně, než jak to dělá nyní. Vettel a Räikkönen s ním budou bojovat,“ myslí si Button.

A McLaren příští rok? Button je prý docela nadšen tím, co vidí v továrně, ale je realista. „Budeme vyhrávat závody? Nemyslím si, ale myslím si, že budeme bojovat o stupně vítězů a možná o vítězství.“

Podle něj může McLaren udeřit až o rok později. „Hodně se těším na rok 2017, ve kterém vidím McLaren bojující o titul. Máme spoustu příležitostí kvůli radikálním změnám pravidel.“ Bude ale v té době Button ještě u McLarenu? Už letos se spekulovalo o jeho konci. „Malajsie bude mou 300. Grand Prix a teoreticky to může být můj poslední rok.“

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Diskuze (128) Další článek: Alonso už se soustředí na příští sezónu
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00