Button: Kanada jen odhalila, jakou krizí teď procházíme

Oba jezdci McLarenu se ve Velké ceně Kanady 2013 umístili mimo bodované pozice. Jenosn Button do cíle dojel dvanáctý, Sergio Pérez jedenáctý. Trápení McLarenu tedy pokračuje…AKTUALIZOVÁNO
Button: Kanada jen odhalila, jakou krizí teď procházíme

Závod v Kanadě jen potvrdil, že se McLaren ze dna, na které se na začátku letošní sezony dostal, ještě nedokázal vyhrabat. Oba piloti dojeli mimo bodované příčky, což se týmu z Wokingu stalo poprvé po čtyřiašedesáti velkých cenách.

"Dneska to pro nás bylo vcelku bolestivé," svěřoval se se svými pocity zklamaný Button. "Máme před sebou ještě hodně dlouhou cestu. Myslím, že jsme dneska dokázali, že je úplně k ničemu cokoliv, co jsme prováděli se strategií. Nikdy jsem ještě neměl větší radost, že můžu vylézt z auta. Pro nás jako tým to nebyl vůbec dobrý závod. Velmi snadno jsme byli předjeti o kolo, což bylo, jako kdybychom byli v úplně jiné kategorii."

"Když se ohlédnu zpět, myslím, že by bývalo bylo lepší, kdybych startoval na tvrdší sadě pneumatik než na měkčí. Během mého prvního stintu totiž všichni, kdo jeli na dvě zastávky, zastavili přede mnou, pak se vrátili a předjeli mě. To bylo trošku komplikované," dodal. 

"Tohle tedy nebyl zrovna závod, v jaký jsme doufali," zněl první projev nespokojenosti Sergia Péreze.  "Snažili jsme se udělat to nejlepší a získat pár bodů, jenomže nebylo možné dokázat něco víc, než jsme dneska dokázali. Vůz nepracoval na měkčí směsi tak dobře a my jsme se trápili, protože jsme nemohli najít dostatečnou přilnavost," dodal Mexičan.

"Tohle bylo náročné odpoledne," uvedl v tiskovém prohlášení šéf stáje Martin Whitmarsh. "Pochvala jde na konto Jensonovi a Checovi – oba jezdci se předvedli brilantně, útočili, když to bylo potřeba, a závodili s prozíravostí a opatrností, kterou vyžadovala péče o jejich pneumatiky během dlouhých stintů. Zasloužili si získat nějaké body," řekl. Whitmarsh a zároveň přiznal, že McLaren špatně odhadl, která směs bude jejich vozu lépe sedět a zpětně tak spolu s oběma piloty lituje, že se víc nespolehli na tvrdší z nich.

Další článek: Alonso si užíval skvělé bitvy s ‘inteligentními‘ jezdci

Témata článku: , , ,