Button: K Hamiltonovi mám velký respekt, ale volný čas spolu netrávíme

Ačkoliv zůstávají vztahy jezdců McLarenu velmi dobré, nebyly a nejsou přátelské. Jenson Button se s Lewisem Hamiltonem nestýká mimo závodní okruhy.
Button: K Hamiltonovi mám velký respekt, ale volný čas spolu netrávíme

"Netrávíme spolu žádný čas," prozradil Button o Hamiltonovi v rozhovoru pro Daily Mail. "Je to tak nejjednodušší, opravdu. Vycházíme spolu, ale pořád chceme porazit jeden druhého a tak to bude vždy."

"Jsme velmi soutěživí lidé. V tomto týmu je pro mě vzrušující spolupracovat s Lewisem, protože je jeden z nejrychlejších jezdců, kteří kdy ve formuli 1 byli. Je to výzva a já jsem dost silný na to, abych ji přijal. Kdybych nevěřil svým schopnostem, do McLarenu bych nikdy nepřestoupil."

Své dovednosti předvedl Button naplno v Kanadě, když se navzdory nepříznivým okolnostem probil startovním polem až na první místo.

"Pět zastávek, penalizace průjezdem boxovou uličkou, různé sady pneumatik, všechno bylo rozházené, kolize s Alonsem. A já jsem se ocitl na 21. místě a snažil se dohnat pole za safety carem. Restart se odehrál beze mě a pak jsem závod vyhrál," vzpomínal. "Nebyl to můj obvyklý styl, byl jsem rozzuřený, párkrát jsem málem narazil do zdi."

Do zdi Button nakonec nenarazil, ale střetl se na cílové rovince s Hamiltonem. "Samozřejmě mě velmi mrzí, že jsem kolidoval s Lewisem, nevěděl jsem, že tam je," zopakoval. "Byl jedním z prvních lidí, kteří mi po závodě gratulovali. Probít se zezadu z 21. místa za pár kol dopředu a vyhrát, to mnoho jezdců nedokázalo. Bylo to hodně zábavné, protože to bylo buď vše nebo nic. nechtěl jsem skončit druhý, chtěl jsem vyhrát."

Další článek: Pérez se cítí v pořádku, ve Valencii chce nastoupit