Button: Jezdci musí hleda

Konkurence jezdců ve startovním poli je podle Jensona Buttona tak velká, že už nestačí jen myslet na obvyklé jezdecké dovednosti. Ke slovu přicházejí už i prášky.
Button: Jezdci musí hleda

Navzdory neustále se šířící praxi prodávání testovacích a hlavně závodních sedaček přichází do formule 1 velký počet schopných pilotů.

"Talentů je ve formuli 1 teď mnohem více, než když jsem do tohoto sportu vstoupil (v roce 2000)," uvedl Button pro Autosport. "Michael (Schumacher) je tu pořád, ale je tu mnoho mladých talentovaných jezdců, kteří se v tomto sportu od mého příchodu objevili a kteří jsou super rychlí."

Pilot McLarenu prozradil, že z tohoto důvodu je třeba hledat prostor pro zlepšení ve všech možných aspektech, které by dříve závodní jezdce možná nenapadly.

"Znamená to, že musíte začít hledat další oblasti, ve kterých se můžete zlepšit. Není to jen o rychlosti na trati. Může to být dokonce i o výživě, o lepší pozornosti."

"Někteří jezdci berou pro některé závody, jako je Monako, prášky, které jim pomáhají vidět v šeru, aby se jejich oči okamžitě přizpůsobily světlu v tunelu a aby pak byl jejich zrak znovu stoprocentní, když začnou brzdit do šikany. Je tu tolik konkurenceschopných jezdců, že neustále hledáte něco nového."

Další článek: Nebyl bych horší než Webber, říká Vergne

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10