Button: Jezdci musí hleda

Konkurence jezdců ve startovním poli je podle Jensona Buttona tak velká, že už nestačí jen myslet na obvyklé jezdecké dovednosti. Ke slovu přicházejí už i prášky.
Button: Jezdci musí hleda

Navzdory neustále se šířící praxi prodávání testovacích a hlavně závodních sedaček přichází do formule 1 velký počet schopných pilotů.

"Talentů je ve formuli 1 teď mnohem více, než když jsem do tohoto sportu vstoupil (v roce 2000)," uvedl Button pro Autosport. "Michael (Schumacher) je tu pořád, ale je tu mnoho mladých talentovaných jezdců, kteří se v tomto sportu od mého příchodu objevili a kteří jsou super rychlí."

Pilot McLarenu prozradil, že z tohoto důvodu je třeba hledat prostor pro zlepšení ve všech možných aspektech, které by dříve závodní jezdce možná nenapadly.

"Znamená to, že musíte začít hledat další oblasti, ve kterých se můžete zlepšit. Není to jen o rychlosti na trati. Může to být dokonce i o výživě, o lepší pozornosti."

"Někteří jezdci berou pro některé závody, jako je Monako, prášky, které jim pomáhají vidět v šeru, aby se jejich oči okamžitě přizpůsobily světlu v tunelu a aby pak byl jejich zrak znovu stoprocentní, když začnou brzdit do šikany. Je tu tolik konkurenceschopných jezdců, že neustále hledáte něco nového."

Další článek: Nebyl bych horší než Webber, říká Vergne

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen