Button: Jestli budeme pomalí i v Maďarsku, máme problém

Náskok v šampionátu je zatím pohodlný.
Jenson Button sice stále disponuje v šampionátu jezdců komfortním náskokem 21 bodů před Sebastianem Vettelem, ale jeho pozice už není tak neotřesitelná, jak se zdálo ještě před dvěma závody.

Sebastian Vettel ukrojil ze ztráty na Buttona 11 bodů a u Brawnu GP si varovných signálů samozřejmě všímají. Button doufá, že odpověď dokáže najít s týmem již na Hungaroringu.

"Je to zklamání, ale musíme hledět směrem k Maďarsku. Modleme se, abychom tam byli rychlí, jinak máme problém," řekl. "Samozřejmě mám obavy, ale dobré je, že jsou oba jezdci Red Bullu Racing konkurenceschopní, takže se vzájemně obírají o body."

"Mám náskok 21 bodů, takže to není tak hrozné, ale pokud budeme takto pokračovat, vedení neudržíme. V Maďarsku musíme nakopat pár zadků, a o to se také pokusíme."

Ve snaze zvrátit nepříznivý poměr sil se Brawn GP rozhodl přesunout určité zdroje zpět do vývoje letošního vozu a v Maďarsku nasadí úpravy, které by mu měly pomoci s Red Bullem znovu bojovat. Pozor si ale musí dávat i na ostatní týmy, které představovaly hrozbu již v Německu a Velké Británii.

"Náš vůz bude rychlejší a budeme jim mnohem blíže, pokud se jim přímo nevyrovnáme," řekl o GP Maďarska a Red Bullu Racing Button. "Budeme mít nové díly, navíc na okruhu bývá horko."

"Nicméně, mclareny a ferrari byly také rychlé a tyto dva vozy budou v Maďarsku určitě také konkurenceschopné. Ferrari více, protože lépe funguje ve vysokých teplotách."
Další článek: Pro Ferrari je klíčové porozumět chování pneumatik

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00