Button: Jestli budeme pomalí i v Maďarsku, máme problém

Náskok v šampionátu je zatím pohodlný.
Jenson Button sice stále disponuje v šampionátu jezdců komfortním náskokem 21 bodů před Sebastianem Vettelem, ale jeho pozice už není tak neotřesitelná, jak se zdálo ještě před dvěma závody.

Sebastian Vettel ukrojil ze ztráty na Buttona 11 bodů a u Brawnu GP si varovných signálů samozřejmě všímají. Button doufá, že odpověď dokáže najít s týmem již na Hungaroringu.

"Je to zklamání, ale musíme hledět směrem k Maďarsku. Modleme se, abychom tam byli rychlí, jinak máme problém," řekl. "Samozřejmě mám obavy, ale dobré je, že jsou oba jezdci Red Bullu Racing konkurenceschopní, takže se vzájemně obírají o body."

"Mám náskok 21 bodů, takže to není tak hrozné, ale pokud budeme takto pokračovat, vedení neudržíme. V Maďarsku musíme nakopat pár zadků, a o to se také pokusíme."

Ve snaze zvrátit nepříznivý poměr sil se Brawn GP rozhodl přesunout určité zdroje zpět do vývoje letošního vozu a v Maďarsku nasadí úpravy, které by mu měly pomoci s Red Bullem znovu bojovat. Pozor si ale musí dávat i na ostatní týmy, které představovaly hrozbu již v Německu a Velké Británii.

"Náš vůz bude rychlejší a budeme jim mnohem blíže, pokud se jim přímo nevyrovnáme," řekl o GP Maďarska a Red Bullu Racing Button. "Budeme mít nové díly, navíc na okruhu bývá horko."

"Nicméně, mclareny a ferrari byly také rychlé a tyto dva vozy budou v Maďarsku určitě také konkurenceschopné. Ferrari více, protože lépe funguje ve vysokých teplotách."
Další článek: Pro Ferrari je klíčové porozumět chování pneumatik

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10