Button je výjimečný, ale srovnání se Schumacherem se nedočká

Ross Brawn verdikt nevysloví.
Jenson Button zatím vyhrál šest ze sedmi letošních závodů a veřejnost začíná vzpomínat na Michaela Schumachera. Nejpovolanější osobou pro srovnání obou pilotů je Ross Brawn, protože se sedminásobným mistrem světa působil u Ferrari, ale ten se do žádného hodnocení pouštět nechce.

"Samozřejmě jsem měl velké štěstí, že jsem mohl pracovat s Michaelem, ale nechci dělat žádná srovnání. Jenson je výjimečný - má velmi dobrou fyzickou kondici, velké nasazení a dobrý přístup. Příjemně se s ním spolupracuje. A je neuvěřitelně rychlý," uvedl Brawn.

I když Brawn nechce srovnávat oba jezdce v tom smyslu, kdo z nich je lepší, neváhal vyjmenovat podobnosti, kterých si mezi Schumacherem a Buttonem všimnul.

"S Michaelem jsem pracoval dlouho, patnáct let a s Jensonem jsem teprve druhým rokem. Je těžké je srovnávat, ale Jenson je odevzdaný, soustředěný a hodně fit. Práci na fyzické kondici si užívá a tím je podobný Michaelovi."

"Také je tu ta vítězná mentalita. Michael jí měl a Jenson jí získává. Je hezké, že si Jenson zachovává jako člověk stále stejný, vyvážený postoj," řekl Brawn.

Michael Schumacher dokázal v roce 2004 vyhrát dvanáct z prvních třinácti závodů, což by teoreticky mohl Button letos zopakovat. Vůz Brawn BGP 001 své kvality prokázal na všech typech okruhů, ale snese srovnání s Ferrari F2004?

"To je stejné, těžko se to srovnává. Ale když máte dobrý vůz, víte to. Jsem povzbuzen tím, že postupné změny, které zavádíme, vůz vylepšují. A je to vůz, který dobře reaguje na změny v nastavení. V pátek jsme se vydali s Jensonem špatným směrem, ale pochopili jsme, co se stalo. Je to velmi, velmi dobrý vůz, dobře reaguje, je zcela předvídatelný a musím zaklepat na dřevo, je i spolehlivý," odpověděl Brawn.
Další článek: Toro Rosso má v plánu nasadit dvojitý difuzor v Maďarsku

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00