Button je velmi povzbuzený pokrokem McLarenu a věří v boj o titul

Jensonu Buttonovi stačilo zlepšení, kterého McLaren dosáhl mezi Austrálií a Malajsií, aby se stal optimistou ohledně letošního potenciálu svého vozu.
Button je velmi povzbuzený pokrokem McLarenu a věří v boj o titul

V Austrálii si McLaren potvrdil, že na konkurenci významně ztrácí, ale v Malajsii šla jeho výkonnost nahoru.

"Je to pro nás obrovský obrat. Většinu závodu v Sepangu jsme byli rychlejší než Lotus," uvedl Button pro The Mirror. "Většinu závodu jsme byli rychlejší než Ferrari. Kdo by si to býval pomyslel pět dní předtím?"

Button uznal, že McLaren stále nemůže závodit s nejrychlejšími, ale tempo, jakým zrychluje, mu dává naději. "V tuto chvíli jsem jako jezdec velmi spokojený, protože jsme se hodně zlepšili. A vím, co tým může dokázat v příštích týdnech, aby do Číny přivezl silné auto."

"Během pěti dnů mezi prvními dvěma závody jsem z pokleslé nálady přešel do mnohem většího optimismu. Nemáme vyřešené vše. Pořád máme problémy a musíme vyřešit chování auta, ale co se týče vývoje, je auto mnohem lepší. Byl to obrovský zvrat."

"Pořád nám schází rychlost na Red Bull, ale je úžasné, jak moc se můžete zlepšit během pěti dnů. Byl jsem překvapený, když jsem byl pátý a měl jsem vedoucího jezdce na dohled."

Britský pilot McLarenu proto nevidí důvod se vzdávat boje o letošní titul. "Co se mě týče, šampionát je stále otevřený a je mým cílem. Určitě. Sebastian mě v roce 2009 téměř porazil v boji o titul, a to nezískal žádný bod v prvních čtyřech závodech."

Další článek: Nejsilnějším týmem je stále Red Bull, míní Ferrari

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon