Button: Je to trapné, ale McLaren teď neodvádí dobrou práci

Ve španělském závodě si McLaren ověřil, že se zdaleka nezlepšil tak, jak by potřeboval po nevydařeném úvodu sezóny.
Button: Je to trapné, ale McLaren teď neodvádí dobrou práci

Jenson Button a Sergio Pérez sice umístili své vozy na bodované příčky, ale z osmé a deváté pozice nadšení nebyli.

"Je to trochu trapné, protože v současnosti neodvádíme dobrou práci," přiznal Button. "Děláme vše, co můžeme. Čeká nás hodně práce."

Hlavním problémem McLarenu byly v Barceloně pneumatiky. "Špatně jsem odstartoval a propadl se na 17. místo, pak to bylo hodně bolestivé. Vůbec se mi nedařilo zahřát pneumatiky."

"Z nějakého důvodu bylo pomalé zaváděcí kolo (na rošt). Lídr může diktovat tempo, a když diktuje Mercedes, je velmi pomalé. Jim to funguje, nám ne. Když jsme při první přestávce přezuli na tvrdší směs, vyvážení bylo mnohem lepší. Předjel jsem jeden mercedes a porazil pár vozů, u kterých jsem to nečekal. Není to fantastické, ale dostat se na osmé místo je odrazem dobré práce týmu v oblasti strategie."

Jak těžké je pracovat s pneumatikami, vysvětlil šéf týmu Martin Whitmarsh. "V prvních třech nebo čtyřech kolech k nim musíte být velmi jemní. Ale pro jakéhokoliv závodního jezdce, hlavně pro mladé rychlíky, tohle dělat, téměř jen kroužit ve třetí zatáčce, která má být nejvíc vzrušující, to není moc zábavné, že? Je to těžké."

"Když nasadíte nové gumy a závodíte, přičemž jste zastavili dřív než někdo jiný, chcete zajet tři rychlá kola, abyste se před něj při zastávce dostali. Když to uděláte, což můžete, tak pak vás o pět kol později potká zničující degradace."

Whitmarsh nechce otevřeně kritizovat Pirelli, ale myslí si, že v některých ohledech zašlo až moc daleko. "Pirelli zlepšilo podívanou, ale ne vždy se jim to vydaří. Myslím, že bychom měli mít uznání pro Pirelli, protože mnoho závodů bylo lepších díky pneumatikové výzvě, ale některé byly kvůli této výzvě horší."

Další článek: To nejsou závody, ale soutěž ve správě pneumatik, lamentuje Red Bull

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00