Button: Je to trapné, ale McLaren teď neodvádí dobrou práci

Ve španělském závodě si McLaren ověřil, že se zdaleka nezlepšil tak, jak by potřeboval po nevydařeném úvodu sezóny.
Button: Je to trapné, ale McLaren teď neodvádí dobrou práci

Jenson Button a Sergio Pérez sice umístili své vozy na bodované příčky, ale z osmé a deváté pozice nadšení nebyli.

"Je to trochu trapné, protože v současnosti neodvádíme dobrou práci," přiznal Button. "Děláme vše, co můžeme. Čeká nás hodně práce."

Hlavním problémem McLarenu byly v Barceloně pneumatiky. "Špatně jsem odstartoval a propadl se na 17. místo, pak to bylo hodně bolestivé. Vůbec se mi nedařilo zahřát pneumatiky."

"Z nějakého důvodu bylo pomalé zaváděcí kolo (na rošt). Lídr může diktovat tempo, a když diktuje Mercedes, je velmi pomalé. Jim to funguje, nám ne. Když jsme při první přestávce přezuli na tvrdší směs, vyvážení bylo mnohem lepší. Předjel jsem jeden mercedes a porazil pár vozů, u kterých jsem to nečekal. Není to fantastické, ale dostat se na osmé místo je odrazem dobré práce týmu v oblasti strategie."

Jak těžké je pracovat s pneumatikami, vysvětlil šéf týmu Martin Whitmarsh. "V prvních třech nebo čtyřech kolech k nim musíte být velmi jemní. Ale pro jakéhokoliv závodního jezdce, hlavně pro mladé rychlíky, tohle dělat, téměř jen kroužit ve třetí zatáčce, která má být nejvíc vzrušující, to není moc zábavné, že? Je to těžké."

"Když nasadíte nové gumy a závodíte, přičemž jste zastavili dřív než někdo jiný, chcete zajet tři rychlá kola, abyste se před něj při zastávce dostali. Když to uděláte, což můžete, tak pak vás o pět kol později potká zničující degradace."

Whitmarsh nechce otevřeně kritizovat Pirelli, ale myslí si, že v některých ohledech zašlo až moc daleko. "Pirelli zlepšilo podívanou, ale ne vždy se jim to vydaří. Myslím, že bychom měli mít uznání pro Pirelli, protože mnoho závodů bylo lepších díky pneumatikové výzvě, ale některé byly kvůli této výzvě horší."

Další článek: To nejsou závody, ale soutěž ve správě pneumatik, lamentuje Red Bull

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00