Button je rád, že na Barrichella ztratil pouze bod

Ten bude muset v domácím závodě zvítězit.

Tým Brawn GP má Pohár konstruktérů již téměř v kapse a jen opravdu neskutečná souhra neuvěřitelných náhod by mohla o vítězství připravit. V dnešním závodě Rubens Barrichello a Jenson Button obsadili sedmé, respektive osmé místo. Barrichello tak na svého hlavního soka stáhl jeden bod a dva závody před koncem na Buttona ztrácí čtrnáct bodů. Vidina zisku titulu se tak pro britského závodníka stále více blíží přeměně v realitu.

"Dnešek byl o sbírání bodů, a to jsem také udělal. Nedokáži odhadnout, zda si odvezu pouze jeden bod, protože Nico Rosberg zajel svůj nejrychlejší čas v jednom ze sektorů okruhu v době, kdy na trať vyjel safety car. Na mě a Rubense tím získal čtyři vteřiny. Pochybuji, že získám jen bod. Jsem si jistý, že penalizace ho nemine.

Ztratil jsem na Rubense pouze jediný bod. Vettel mě stáhl samozřejmě více, ale počítali jsme s tím, že vyhraje. Po celý víkend měli dobrou rychlost. Je fajn získat jeden nebo dva body a na Rubense ztratit pouze jediný.

V závodě jsem měl dost dobrou rychlost. Měl jsem z toho radost. Je ale těžké startovat z takhle zadních pozic. Byl jsem zaseklý za lidmi, kteří jeli do boxů o hodně později. Předjíždění je tu dost obtížné. Po výjezdu safety caru se celé pole sjelo dohromady. Z auta jsem dostal maximum, jelo dobře, ale ne tak, jako vozy na špici.

Zbývají nám dva okruhy, které by našemu vozu měly celkem vyhovovat. Už se do Brazílie velice těším," řekl Jenson Button.

Aby se o titulu rozhodlo až v Abú Zabí, potřebuje Rubens Barrichello v rodné Brazílii získat velký výsledek. Okruh Interlagos patří k jeho nejoblíbenějším, také proto, že vyrůstal v bezprostřední blízkosti tratě.

"Čeká mě domácí závod, kde bych moc rád zvítězil a snad i udržel při životě šance na titul. V dnešním závodě jsem nebyl spokojený s nastavením vozu. Hodně jsem se trápil s pneumatikami. Kimi Räikkönen tak na mně hodně získal.

Když jsme začínali na stejné směsi, bylo to OK, pak už to ale nešlo. Nebýt safety caru, byl bych šestý, ale na víc to opravdu nebylo," řekl Barrichello.

Další článek: Vettel nejdřív dostal závod pod kontrolu a pak se bavil