Button je pro McLaren klíčový při vývoji vozu

McLaren chtěl s Jensonem Buttonen prodloužit smlouvu mimo jiné proto, že si velmi cení jeho technické zpětné vazby, je důležitá při vývoji.
Button je pro McLaren klíčový při vývoji vozu

"Odpověď je, že klíčový," reagoval technický ředitel McLarenu Paddy Lowe na otázku, jak důležitý je Button pro vývoj budoucích vozů týmu. "Mít dobrého jezdce s dobrou zpětnou vazbou je ve formuli 1 stále klíčové, i když v dnešní době máme mnohem více zkušeností s offline nástroji, simulacemi atd."

"Pořád se hodně spoléháme na zpětnou vazbu jezdce a jeho reakce na změny, které provádíme, potažmo na jeho připomínky k provedeným změnám. Mít Jensona v příštích letech je pro nás velkým krokem, protože nám to dává solidní zaklad v tom smyslu, že máme jezdce, na jehož zpětnou vazbu se můžeme spolehnout ve fázích, které jste popsali. Jenson byl velmi zkušený, už když přišel k McLarenu, to všechno tomu přispívá."

Lowe odmítl srovnat zpětnou vazbu Hamiltona a Buttona, ale pochválil Buttona také za zlepšení, kterého letos dosáhl na tratích.

"Nepovažujeme ani jednoho jezdce za lepšího nebo horšího," řekl. "Myslím, že jsou oba brilantní, oba jsou mistři světa. Mají odlišné styly. U Jensona je hezké, že v druhé polovině sezóny jezdí způsobem, který nás překvapil."

"Jeho klasický přístup byl řídit jemně, jezdit solidně a bodovat, zatímco teď předvedl několik fantastických závodů. Některé z letošních nejlepších předjížděcích manévrů předvedl Jenson, a to je dobře. Myslím, že si je užívá!"

Diskuze (55) Další článek: Alonso: Soupeři mají lepší techniku, ale boj o druhé místo není ztracený
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00