Button je připraven využít zaváhání soupeřů

Jenson Button z McLarenu, který obsadil v kvalifikaci na Velkou cenu Brazílie pátou pozici, řekl, že je připraven využít zaváhání soupeřů před sebou.
Button je připraven využít zaváhání soupeřů

Jenson Button z McLarenu, který obsadil v kvalifikaci na Velkou cenu Brazílie pátou pozici, řekl, že je připraven využít zaváhání soupeřů před sebou.

Za dominantními mercedesy a williamsy, kteří na zbytek pole mají náskok devíti, respektive šesti desetin sekundy, je vláček šesti jezdců, který se vešel do necelých dvou desetin. Nejlepším z nich je přitom pátý Button.

„S pátým místem jsem velmi spokojen,” řekl Button. „Moje kvalifikační jízdy nebyly ani blízko tomu, jak měly vypadat. Ve druhém pokusu jsem pořádně probrzdil, naštěstí první pokus byl dostatečně rychlý.”

„Cílem je udržet pole jezdců za sebou a zůstat co nejblíže vozům vpředu. Pokud se bude něco dít mezi týmovými kolegy, chceme tam být a využít toho.”

V řadě za ním bude na sedmé příčce stát druhý pilot McLarenu Kevin Magnussen. 

„O tomto víkendu je to trochu složitější. Ukázalo se, že přechod na měkčí směs je docela obtížný, což znamená, že bylo trochu zvláštní, že jsem nemohl v posledním pokusu v Q3 zlepšit svůj čas. Vypadalo to, jako by v prvním kole pneumatiky nefungovaly. Je to škoda, protože to bylo velmi těsné,” řekl Magnussen.

„Když bude zítra sucho, tak to vypadá, že bude jen pár zastávek, což by nám mohlo nabídnout více příležitosti posunout se vpřed. Nicméně vypadá to, že by zítra mohlo i zapršet, což bude ještě více nepředvídatelné, takže uvidíme. Ať už se stane cokoliv, myslím, že můžeme mít dobrý závod. Těším se na to.”

Další článek: Massa je z kvalifikačního výsledku nadšený

11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna
25. února | Vůz Astonu Martin ponese označení AMR21.
25. února | Haas bude mít prezentaci 4. března v 9:00. Není jasné, zda uvidíme nové auto, tým píše o novém zbarvení.
24. února | Ferrari dnes potvrdilo, že se vrací do nejvyšší třídy v Le Mans! V roce 2023 vstoupí do WEC se svým hypercarem.